OSWorld.pl protestuje przeciwko podpisaniu przez Polskę umowy ACTA.


GoboLinux 014.01

GoboLinuxCarlo Calica poinformował kilka dni temu o wydaniu wersji 014.01 dystrybucji GoboLinux. Wydanie to zawiera jedynie poprawki stabilności systemu. Dystrybucja została wydana w wersji LiveCD z możliwością instalacji na dysku twardym. System wyposażony jest m.in w KDE 3.5.8, OpenOffice.org 2.3.1.

System posiada instalator działający zarówno w trybie graficznym, jak i tekstowym oraz bazującym na udev systemem detekcji sprzętu. System ten posiada również inne podejście do hierarchi plików. Ideą tej dystrybucji jest trzymanie wszystkich plików należących do danego programu w jednym podkatalogu, na przykład /Programs/Kadu/0.6.0/.

Takie rozwiązanie nie wymaga zastosowania w systemie specjalnego programu do zarządzania pakietami. Tak naprawdę wystarczy skopiować program do katalogu, i skasować ten katalog by odinstalować program.

Znalazłeś błąd w newsie? Kliknij i zgłoś go używając formularza!
  
 
Komentarze
Dodaj komentarz
  
Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. OSWorld.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0