4DPi-24-HAT – dotykowy ekran dla Raspberry Pi na interfejsie HAT

4DPi-24-HAT – dotykowy ekran dla Raspberry Pi na interfejsie HAT

przez -
2 2404
Panel dotykowy, ekran dotykowy

4D Systems i Newark Element14 wprowadzili do sprzedaży rezystancyjny ekran dotykowy dla Raspberry Pi – 4DPi-24-HAT. Wyświetlacz przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na wierzchu komputera za pomocą złącza GPIO. Komunikacja pomiędzy wyświetlaczem, a Raspberry Pi odbywa się przez interfejs SPI, taktowany zegarem 48 MHh, wykorzystujący umieszczony na płycie procesor z funkcją DMA, interpreterem poleceń oraz mechanizmem kompresji przesyłanych danych. Ostatnia informacja jest o tyle ciekawa, że ilość wyświetlanych ramek na sekundę wynosi 25 sztuk, ale właśnie dzięki kompresji można ją zwiększyć.

4DPi-24-HAT to wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 320×240 pikseli, z paletą 64 000 kolorów RGB (obszar wyświetlania 49.0 x 36.7 mm). Można sterować podświetleniem panelu przy pomocy umieszczonych na płycie zworek, które umożliwiają włączenie/wyłączenie na stałe lub dopasowanie jego poziomu za pomocą PWM. Ekran zasilany jest przy pomocy interfejsu GPIO, a dodatkowo zaopatrzono go w EPROM przechowujący informacje identyfikacyjne urządzenia.

Wyświetlacz 4D Systems jest kompatybilny z komputerami Raspberry Pi Model A+, Raspberry Pi Model B+ oraz Raspberry Pi 2 Model B. Sterowniki przygotowano dla systemu Raspbian. 4DPi-24-HAT dostępny jest w sprzedaży w sklepach Newark element14 w Ameryce Północnej, Farnell Element14 w Europie oraz Element14 na terenie Azji i Pacyfiku w cenie wynoszącej 34.95 dolary.

Podobne artykuły

2 Komentarze

Odpowiedz