64-bit Adobe Flash Player w repozytoriach Ubuntu

64-bit Adobe Flash Player w repozytoriach Ubuntu

przez -
9 2387
Adobe Flash

Razem z wydaniem Ubuntu 11.10 „Oneric Ocelot”, w repozytoriach pojawiła się oficjalnie 64 bitowa wtyczka Adobe Flash Player dla przeglądarek internetowych. Oznacza to, że nie trzeba już więcej dodawać repozytoriów PPA osób trzecich, w celu instalacji Flasha dla Linuksa. Co więcej, 64 bity będą dostępne bezpośrednio z Centrum Oprogramowania Ubuntu, po przez Kanał Partnerów Canonical.

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Oprócz wspomnianego wyżej Flasha, w kanale partnerów znajdziemy także Skype i Fluendo MP3, które z różnych przyczyn nie mogły się znaleźć w standardowych repozytoriach.

9 Komentarze

  1. Standardowa wtyczka udostępniona w repozytorium Ubuntu jest w dalszym ciągu 32-bitowa i do działania wykorzystuje nspluginwrapper. Dopiero wtyczka zainstalowana z repozytorium ubuntu-partner jest właściwą 64-bitową wtyczką. Czyli de facto mamy dwa różne repozytoria, z różnymi wtyczkami. Moim zdaniem to kolejna niedopracowana rzecz w Ubuntu.

    • Nom, troszkę namieszali. Do tego oba opisy są niespolszczone, co jest sporym problemem dla osób, które nie znają języka angielskiego, a chciałyby mieć zainstalowaną odpowiednią wersję do swojego systemu.

    • Może przyzwyczaj zonę do np. Google Voice? Ja niestety muszę męczyć się ze Skype… Na 64bitach potrafi nieźle namieszać. Wy też macie ten dziwny problem ze Skype że podczas czatu czasami włącza Amaroka mimo że jest zatrzymany/spauzowany?

  2. @Kenji bo binarka amd64 i tak zawiera kod 32 bitowy plus zależności ia32libs czy jakoś tak. Poprawy raczej nie należy się spodziewać sądząc po tym kto jest właścicielem skype

Odpowiedz