Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

Kategoria: Gry


Premiera Grim Fandango Remastered już 27 stycznia

Dodano: 26.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 1

Grim Fandango RemasteredZremasterowana wersja jednej z najlepiej przyjętych przygodówek Grim Fandango Remastered doczeka się swojej premiery już 27 stycznia na platformy Windows, OS X oraz Linux. Tytuł pierwotnie wydany przez legendarne studio LucasArts w 1998 roku ma wyjść z całkowicie odnowionymi teksturami w jakości HD, dynamicznym oświetleniem oraz nagraną od nowa muzyką. Za najnowszą edycję przygodówki odpowiedzialne jest studio Double Fine Productions. W Grim Fandango Remastered ponownie pokierujemy losem Manny’ego Calavery w jego niezwykłej podróży przez krainę zmarłych.

Czytaj więcej  

Dying Light zostanie wydany na Linuksa

Dodano: 25.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 17

Dying LightSpołeczność graczy Linuksowych przeżywa kolejną wrzawę. “Winowajcą” poruszenia jest tym razem survival Dying Light, tworzony przez polskie studio Techland. Twórcy postanowili zaledwie kilka dni temu zrobić fanom niespodziankę w postaci wypuszczenia tytułu zarówno na systemy Windows, jak i Linux. Obie wersje gry wyjdą w tym samym czasie, czyli 27 stycznia podczas oficjalnej premiery na platformie SteamDying Light jest postapokaliptycznym survivalem, w którym w celu przetrwania przyjdzie nam się zmierzyć z hordami zombie.

Dodatek El Dorado do Europa Universalis IV zapowiedziany

Dodano: 25.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 0

Europa Universalis IVKilka dni temu ekipa z Paradox Interactive zapowiedziała wydanie nowego dodatku do ich znanej strategii Europa Universalis IV zatytułowanego El Dorado. Jak sama nazwa wskazuje DLC ma dodać do rozgrywki możliwość zdobywania rejonów Ameryki Środkowej i Południowej w poszukiwaniu tytułowej “krainy złota”.

Shadow Warrior może wyjść na Linuksa

Dodano: 21.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Shadow WarriorRodzime studio Flying Wild Hog zrobiło nie lada niespodziankę użytkownikom Linuksa. Według serwisu SteamDB w repozytoriach Steam pojawił się testowy klient pierwszoosobowej strzelanki Shadow Warrior w wersji na systemy OS X oraz Linux. Na chwilę obecną studio odpowiedzialne za grę nie komentuje sytuacji. Shadow Warrior jest ciepło przyjętym przez fanów remakiem strzelanki o tym samym tytule, wydanym przez studio 3D Realms w roku 1997. Tak jak w przypadku pierwowzoru wcielimy się w postać samuraja o imieniu Lo Wang, którego celem jest ocalić świat od zła.

Oddworld: New ‘n’ Tasty dla Linuksa już w lutym

Dodano: 21.01.2015    Autor: Damian Dubarek 
Komentarze: 4

Oddworld InhabitantsOddworld Inhabitants obwieścili na swojej stronie internetowej, że ich najnowszy projekt będzie miał swoją premierę na platformie Steam 25 lutego. Oddworld: Abe’s Oddysee New’n’Tasty to remake pierwszym przygód sympatycznego Abe’a wydanych pierwotnie w 1997 roku. Zabawa skupia się na omijaniu pułapek, skradaniu się, wykorzystywaniu elementów otoczenia, sekcjach platformowych wymagających odpowiedniego timingu, oraz manipulacji umysłami wrogów.

Terathon porzuca obsługę Linuksa w silniku C4 Engine

Dodano: 13.01.2015    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 66

C4 EngineEric Lengyel, pracownik firmy Terathon Software przygotował na forum wpis o silniku C4 Engine 4.2. Dowiadujemy się z niego, że programiści oficjalnie porzucili obsługę Linuksa w najnowszej wersji. Decyzja została podjęta z powodu nieproporcjonalnie dużych kosztów i nakładu czasu, w stosunku do zwrotu ze sprzedaży. Dodatkowo Eric Lengyel ma bardzo negatywne doświadczenie z systemem Linux i stwierdził, że zmarnował sporo czasu, który mógłby przeznaczyć na bardziej wartościowe zadania. Linux jest jak Frankenstein w systemach operacyjnych na komputery osobiste, bez szans na poprawę i bardzo zawodny w wielu zadaniach.

Audiosurf 2 już dostępne na systemy Linux

Dodano: 11.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 0

Audiosurf 2Dobry dzień nastał dla wielbicieli wszelakiego rodzaju zręcznościówek. Zaledwie kilkanaście godzin temu miała miejsce premiera portu niezależnej gry muzyczno-zręcznościowej Audiosurf 2 na systemy OS X i Linux w wersji 64 bitowej. Według wstępnych informacji ze strony społeczności zręcznościówka działa poprawnie, lecz u części osób mogą pojawić się problemy z ładowaniem własnej muzyki. Audiosurf 2 jest nietypową produkcją muzyczną, w której naszym zadaniem będzie sterowanie specjalnym pojazdem i zbieranie bonusów, pojawiających się w rytm wybranej przez nas muzyki.

Torchlight II o krok bliżej Linuksowej wersji

Dodano: 11.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 0

Runic GamesPonad pół roku temu pisaliśmy, że Torchlight I i II może wyjść w niedużym czasie na Linuksa. Minęło sporo czasu, lecz dopiero teraz pojawiła się pewna informacja, że port drugiej części popularnego hack’n’slasha jest bardzo bliski wydania. “Winowajcą” kolejnych przecieków jest serwis SteamDB, który w repozytoriach Steam odnotował dodanie półtora gigabajtowej paczki, zawierającej pliki nadchodzącej Linuksowej wersji Torchlight II. Omawiany tytuł jest drugą częścią stworzonego m. in. przez twórców kultowego Diablo hack’n’slasha, w której wcielimy się w jedną z czterech postaci, z pomocą których zmierzymy się z wieloma niebezpieczeństwami w rozległym świecie fantasy.

Prace nad portem The Incredible Adventures Of Van Helsing zatrzymane

Dodano: 10.01.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 7

The Incredible Adventures of Van HelsingNiecałe pół roku temu The Incredible Adventures Of Van Helsing na Linuksa weszło w fazę zamkniętej bety. Dla osób oczekujących na ten tytuł twórcy podali bardzo złe wieści. W specjalnym poście na forum Steam jeden z przedstawicieli Neocore Games o pseudonimie Valkyrie napisał: “Na chwilę obecną rozwój portu gry na Linuksa zszedł na dalszy plan. Jak sami widzieliście mamy działającą wersję gry, lecz z powodu ograniczonych zasobów oraz wielu innych rzeczy nie jest to dla nas sprawa o najwyższym priorytecie. Z pewnością skończymy to, co zaczęliśmy, ale na chwilę obecną nie mam żadnych dalszych wiadomości”.

Unvanquished Alpha 35 z wyrzutnią rakiet u ludzi i nowymi animacjami u obcych

Dodano: 6.01.2015    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 0

UnvanquishedPojawiło się Unvanquished Alpha 35, wieloosobowa strzelanka w której wcielamy się w rolę wysoce zaawansowanych technologicznie ludzi lub przypominających robale obcych. Gra jest oparta na silniku graficznym Daemon, a interfejs w grze – libRocket, został zbudowany z użyciem HTML, CSS i C++. Dużą zaletą Unvanquished jest system awansowania postaci, który pozwala na ulepszanie naszego arsenału. U ludzi dodano Wyrzutnię Rakiet, która zastąpiła Generator Tesli. Urządzenie wystrzeliwuje rakiety samonaprowadzające dalekiego zasięgu, które zadają ogromne obrażenia.

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0