Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

Kategoria: Gry


Besiege dostępny już na Linuksa

Dodano: 25.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 0

BesiegeBardzo gorąco przyjęta przez społeczność gra Besiege, stworzona przez niezależne studio Spiderling Studios, w najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 0.04 otrzymała wsparcie dla systemów OS X oraz Linux. Według wstępnych informacji tytuł jest dobrze zoptymalizowany i nie powinien zawierać żadnych błędów mocno utrudniających zabawę. Besiege jest nietypową grą budowlaną, w której zadaniem gracza będzie zbudowanie własnej machiny oblężniczej, w celu pokonania wrogich armii oraz fortyfikacji.

Czytaj więcej  

FlightGear 3.4 z obsługą paneli samolotów w formacie SVG

Dodano: 19.02.2015    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 0

FlightGearOgłoszono wydanie darmowego symulatora lotów FlightGear 3.4. Zwiększono ilość wyświetlanych klatek na sekundę na niektórych systemach operacyjnych. Zmniejszono zużycie pamięci operacyjnej przy dekorowaniu scenerii. Różne modele sztucznej inteligencji są od teraz renderowane w zgodzie z wielkością ekranu użytkownika, a nie zasięgu. Do wbudowanego serwera webowego dodano przesuwane mapy, funkcję robienia zrzutów ekranowych, a także obsługę paneli samolotów w formacie SVG. Panel uruchamiania na systemach OS X został przeniesiony na bibliotekę Qt 5.

Trinity Bundle, czyli 10 gier na Linuksa po okazyjnej cenie

Dodano: 17.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Bundle StarsCiekawą ofertę dla osób narzekających na niedobór cyfrowych rozrywek wysunął serwis Bundle Stars. Przez dwa tygodnie gracze mogą się zaopatrzyć w Trinity Bundle, czyli pakiet 10 gier za jedyne 2,71 euro (około 12 złotych). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że każdy z tych tytułów posiada pełne wsparcie na systemy Linux. Wśród nich znajdziemy takie produkcje, jak opisywana niedawno przez nas Twierdza 3, MMO Legends of Aethereus czy platformówka logiczna iO. Po zakupieniu pakietu wszystkie gry należy aktywować na platformie Steam.

Feral Interactive pracuje nad portem nieznanej gry

Dodano: 17.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 1

Feral InteractiveFeral Interactive, firma odpowiedzialna za przeportowanie XCOM: Enemy Unknown czy Empire: Total War na systemy Linux, pracuje nad kolejnym tytułem. Tym razem jednak studio nie ogłosiło nad jaką grą pracuję, zostawiając fanom jedynie specjalną zagadkę na oficjalnym profilu Tumblr. Łamigłówkę stanowi obrazek, będący zapisem nut. Spekulacji jest wiele, lecz na oficjalną informację prawdopodobnie przyjdzie nam trochę poczekać.

OpenMW 0.35 z pierwszą wersją narzędzia ess-Importer

Dodano: 17.02.2015    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 0

OpenMWZespół OpenMW ogłosił wydanie OpenMW 0.35.0, wolnej implementacji silnika gry Morrowind. Pliki programu znajdują się w dziale do ściągnięcia na stronie OpenMW.org w wersjach dla systemów operacyjnych Linux, Windows, OS X. Dowiedzieliśmy się o rozpoczęciu prac nad migracją silnika graficznego z Ogre3D na OpenSceneGraph. Powodem zmiany są trudności, jakie twórcy napotkali by przy doszlifowywaniu OpenMW i dodawaniu nowych funkcji. W tej wersji naprawiono sporo błędów.

OpenMW migruje z silnika graficznego Ogre3D na OpenSceneGraph

Dodano: 17.02.2015    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 0

OpenMWProjekt OpenMW rozpoczął migrację silnika graficznego z Ogre3D na OpenSceneGraph. Powodem zmiany są trudności, jakie twórcy napotkali by przy doszlifowywaniu OpenMW i dodawaniu nowych funkcji. Ogre3D to silnik graficzny wykorzystywany od samego początku, czyli od wersji Ogre3D 1.x. Okazuje się, że z powodu pewnych właściwości, w OpenMW wyświetlane jest zbyt mało klatek na sekundę, w porównaniu do oryginalnego Morrowind.

The Last Tinker: City of Colours – recenzja Świata Tęczowych Barw

Dodano: 13.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Miasta Kolorów, Ponurość, Duchy, Dzielnice Handlowe – tak w kilku słowach można określić fabułę platformówki The Last Tinker. Czy sama gra jest tak samo kolorowa jak świat w niej zawarty? Zapraszam do recenzji.

Cities: Skylines wyjdzie 10 marca

Dodano: 11.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Cities SkylinesMinęło już prawie pół roku od zapowiedzi gry Cities: Skylines na system Linux. Zaledwie kilkanaście godzin temu jednak studio Paradox Interactive opublikowało krótką zapowiedź swojego najnowszego dzieła, które według informacji zawartych w filmiku ma wyjść 10 marca. Już teraz na stronie głównej gry można nabyć wersję pre-order symulatora, w skład której wchodzi wiele dodatkowych budynków możliwych do wybudowania. Cities: Skylines pozwoli graczom wcielić się w projektanta metropolii, którego zadaniem będzie rozbudowywanie oraz czuwanie nad nowo powstałym miastem.

Dead Island – Patch 09022015 dla systemów Linux

Dodano: 10.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Dead IslandPo trzech miesiącach ciszy w kwestii poprawek do Linuksowej wersji Dead Island ekipa studia Techland wreszcie wypuściła dużą łatkę, naprawiająca kilka błędów. Poza ogólną poprawą optymalizacji oraz zmniejszeniem rozmiaru plików, najnowsza aktualizacja eliminuje problemy z naprawą broni, zbieraniem łupów z przeciwników czy ustawieniami gamma. Dodano również domyślnie uruchomiony tryb pełnoekranowy. Dead Island jest pierwszoosobową grą z gatunku RPG, pozwalającą nam się wcielić w jednego z czterech ocalałych, znajdujących się na opanowanej przez zombie wyspie.

Beta Don’t Starve Together już dostępna na Linuksa

Dodano: 7.02.2015    Autor: Robert Wolniak 
Komentarze: 2

Don't StarveWieloosobowa wersja niezależnej gry survivalowej Don’t Starve Together jest już dostępna w fazie beta dla posiadaczy Linuksa. Osoby posiadające zakupiony tytuł i chętne do sprawdzenia klienta mogą zapisać się do testów, wybierając z rozwijanej listy Właściwości, zakładkę Beta oraz wpisując w okienko hasło “osxlinuxbeta” bez cudzysłowu. Don’t Starve Together jest samodzielnym dodatkiem do dzieła niezależnej ekipy z Klei Entertainment, w którym ponownie wcielimy się w jedną z wielu różnorodnych postaci, które będą musiały przetrwać w środku nieprzyjaznego lasu.

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0