ACTA – zaprzestano ataków na strony rządu

ACTA – zaprzestano ataków na strony rządu

  przez -
  0 412
  ACTA
  Członkowie Anonymous wezwali na koncie @AnonyOps na Twitterze, do zaprzestania wszelakich form ataków na strony rządowe. Powodem tego jest najpewniej utrudnienie komunikacji z Premierem i Ministrami, w dążeniu do wypracowania stosownego porozumienia w sprawie ustawy ACTA. Na kanale CNN pojawił się też dokument związany z protestami w Polsce oraz krótkie oświadczenie Marcina Karpezo, Anonymous, Anonops w tej sprawie..

  Ataki na strony polskich władz MUSZĄ zostać zaprzestane
  ——————————————————–

  Mówiliśmy to już wcześniej i powiemy jeszcze raz. Ataki na strony zarówno Polskiego rządu jak i Unii Europejskiej nie pomagają w walce z ACTA. Jesteśmy w stałym kontakcie z polskimi organizacjami pozarządowymi które poinformowały nas o tym, że ataki niszczą ponad trzy lata ich trudnej współpracy z rządem w tworzeniu prawodawstwa odpowiednio odnoszącego się do internetu i chroniącego podstawowe wolności internautów oraz możliwości negocjacji wstrzymania podpisu Polski pod ACTA. Jeśli potrzebujecie kolejnych dowodów przeczytajcie słowa wygłoszone przez Polskiego premiera Donalda Tuska:

  – Nie ustąpimy w żadnym wypadku wobec szantażu – oświadczył premier, odnosząc się do ataków na niektóre strony internetowe administracji państwowej. Szef rządu zapewnił, że jak na razie nie możemy mówić o zagrożeniach dla funkcjonowania państwa. – Nie wyobrażam sobie, aby polski rząd, polski parlament, polski premier ustępował przed kimś, kto mówi: “nie podpisuj, bo inaczej opublikujemy kompromitujące dane o twoich urzędnikach”. Tego typu metody uważam za niedopuszczalne – powiedział Tusk.

  Poinformował, że sprawdzane są zabezpieczenia stron, które zostały lub mogą zostać zaatakowane. Dodał, że jak na razie nie możemy powiedzieć o zagrożeniu dla funkcjonowania państwa ze względu na ataki na strony internetowe. Według niego są one raczej dokuczliwe i skuteczne propagandowo. – Nie ma żadnego powodu, żeby wzniecać alarm – uspokajał premier.

  Oryginalna wiadomość.

  Ataki DDOS zwróciły uwagę świata na toczącą się sprawę podpisania ACTA przez Polskę. Teraz tysiące Polaków wyszły na ulicę po to by manifestować swój przeciw. Nadszedł czas by pozwolić działać procesom politycznym i społecznym skierowanym przeciwko ACTA. Wszelkie ataki na strony polskiego rządu jak i Unii Europejskiej powinny zostać wstrzymane. Strony te służą przecież komunikacji krajowych i unijnych władz ze społeczeństwem. Jeśli lubisz DDOSować dla samego DDOSowania prosimy wybierz zamiast tego stronę swojej szkoły/uczelni.

  Anonymous

  Na koniec opublikowano w internecie listę instytucji, z którymi rząd omawiał dokument ACTA. Brak w nich jakiejkolwiek organizacji pozarządowej, niezwiązanej bezpośrednio z przemysłem medialnym:

   Business Software Alliance – Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak
   Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT
   Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej
   Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
   Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
   Polska Izba Komunikacji Elektronicznej
   Polskie Stowarzyszenie Wytwórców Produktów Markowych ProMarka
   Stowarzyszenie Aktorów Filmowych i Telewizyjnych SAFT
   Stowarzyszenie Architektów Polskich
   Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP
   Stowarzyszenie Autorów i Wydawców “Polska Książka”
   Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
   Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych “SYGNAŁ”
   Stowarzyszenie Filmowców Polskich
   Stowarzyszenie Ochrony Własności Przemysłowej
   Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO
   Stowarzyszenie Twórców Ludowych
   Stowarzyszenie Wydawców REPROPOL
   Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL
   Telewizja POLSAT S.A.
   Telewizja Polska S.A.
   TVN S.A.
   Związek Artystów Scen Polskich ZASP
   Związek Artystów Wykonawców STOART
   Związek Polskich Artystów Fotografików
   Związek Polskich Artystów Plastyków
   Związek Producentów Audio Video ZPAV

  Podobne artykuły