Administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpani przeszła na LibreOffice

Administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpani przeszła na LibreOffice

przez -
9 8732
Valencia

Administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpanii ukończyła przenoszenie wszystkich pakietów biurowych na LibreOffice. Łącznie wolne oprogramowanie znalazło się na 120 000 komputerów, włączając w to szkoły oraz sądy. Migracja ma pozwolić na zaoszczędzenie 1.5 miliona Euro na rok, uniezależnienie się od jednego dostawcy, zwiększyć konkurencyjność regionu, a także pozwolić na wdrożenie rozwiązań w lokalnym języku.

 • MikołajS

  Poczekajmy na taki sam kryzys w Polsce i będziemy też wdrażać wszędzie Open Source. Tylko po co czekać, lepiej zapobiegać ;)

 • Andrzej

  Cieszy fakt że wreszcie mądrzy ludzie, zauważyli problem i szybko podjęli taką decyzje to samo powinno być w Polsce.

  • butcher

   W Polszy jest dobrobyt nikt nie będzie instalował jakiegoś badziewia, na którym nie da się kręcić lodów ;)

 • gość

  Konia z rzędem temu, kto bez edytora heksowego zrobi nagłówek z dwóch wierszy Calcu, który zachowuje się podczas sortowania jak nagłówek i pozostaje w miejscu.
  I wreszcie niech ci "eksperci" pomyślą, że z LO korzystają ludzie na laptopach, nie każdy ma w plecaku biurko, mysz i pada, i że skróty klawiszowe typu ctrl-alt-W dla powiedzenia "nie" w okienku zapisywania przed zamknięciem to ZŁY POMYSŁ.
  Tak właściwie jeżeli tabelka jest mała i tekst jest mały to programiści również powinni pomyśleć nad tym, żeby użytkownik wiedział o tym tekście, ukrycie go to również kiepskie podejście. Może by tak go było widać?
  Poza tymi zgrzytami to bardzo dobry pakiet biurowy mający podobne możliwości do MS'owskiego. Uruchamia się tylko ok. 2x dłużej niż starszawy MS Office 2K3, czyli jak na produkt Javowski bardzo krótko (porównajmy z napisanym również w Javie JDownloaderem :) – odpala się ZNACZNIE dłużej), a w wielu miejscach ma lepsze możliwości konfiguracyjne.

  • MikołajS

   Obecnie LibreOffice ma niewiele wspólnego z Javą. Zostało chyba głównie połączenie z bazą danych. A co do szybkości ładowania to fakt, ale dotyczy pierwszego uruchomienia programu. Po zamknięciu i ponownym otworzeniu natychmiast się uruchamia. Jest gdzieś pakiet, który ładuje się przy ładowaniu systemu i pozwala szybko uruchamiać LO. Nie wiem czy na prawdę nie jest ot sekret szybkiego uruchamiania również MS Office.

 • Pingback: LibreOffice 4.1.1 | OSWorld.pl()