Amarok 2.3.1 “The Bell”

Amarok 2.3.1 “The Bell”

przez -
1 277
Amarok

Wydano kolejną wersję stabilną znanego odtwarzacza muzycznego Amarok, programu do odtwarzania muzyki dla środowiska KDE. W obecnej wersji nie stanowi on jednak części pakietu z oprogramowaniem multimedialnym dla KDE kdemultimedia. Nazwa programu pochodzi od nazwy jednej z płyt Mike’a Oldfielda i oznacza wilka w języku inuktitut.

Nowe wydanie przynosi kilka nowych cech, jak Generator Automatycznej Playlisty, który pomaga użytkownikowi stworzyć listę utworów według własnych kryteriów, np. długość utworu, czy wielkość pliku. To jest dopiero początek cech inteligentnych playlist znanych z Amaroka 1.

Dodano również dwa aplety dla Menu kontekstowego. Aplet Nadchodzących Wydarzeń będzie pokazywał koncerty i wydarzenia artysty, którego utwór jest aktualnie grany, natomiast aplet Podobni Artyści będzie używał bazy danych Last.fm, w celu pokazania podobnego wykonawcy i uczyni z niego domyślne odtwarzanie w naszej kolekcji.

Pobieranie okładek doczekało się wielu usprawnień i dodano wsparcie dla nowego protokołu systemowego zasobnika.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że spora część kodu została napisana w szwajcarskim mieście Randa, jak i okolicach, we współpracy zespołu KDE Edu przebywającego tam.

Więcej informacji znajdziecie na stronie domowej projektu.