Amarok 2.6 In Dulci Jubilo

Amarok 2.6 In Dulci Jubilo

przez -
15 1550
Amarok

Zespół Amarok ogłosił wydanie Amarok 2.6 In Dulci Jublio. Wynikiem prac ostatnich 7 miesięcy jest poprawa ogólnej stabilności programu, naprawa wielu błędów. Najnowsza wersja posiada ponad 110 naprawionych błędów i ponad 20 zaimplementowanych funkcji. Uaktualniając wersję 2.6 Beta lub RC, aktualizacja baz danych zostanie uruchomiona przy pierwszym starcie programu. Procedura ta nie powinna zostać przerwana, może potrwać nawet kilka minut przy dużych zbiorach utworów.

Dodano nową opcję w menu Pomoc – Diagnostic Dialog. Raportuje ona aktualizacje do Amaroka, Qt, KDE, bibliotek Amaroka, stanu użytego backendu oraz wtyczek i skryptów. Jest to bardzo pomocne przy zgłaszaniu błędów.

Nowe funkcje to:

  • Przepisana od nowa obsługa iPoda, iPhona oraz iPada z wsparciem dla list utworów urządzenia (niestety ze względu na błędy w bibliotece libgpod urządzenia z iOS 5 nadal nie są całkowicie obsługiwane).
  • Transkodowanie dla iPoda oraz urządzeń pamięci masowej USB, który uzupełnia transkodowanie dla lokalnej kolekcji.
  • Serwis The Free Music Chart jest teraz domyślnie włączony.
  • Wbudowane wsparcie dla okładek dla plików Ogg i FLAC.
  • Wsparcie dla albumów w systemie plików urządzeń pamięci masowej USB.

Dla optymalnego doświadczenia dźwięku, zalecane jest korzystanie z nowych backendów Phonon, wydany w ten weekend również: phonon-backend-vlc 0.6, czy phonon-backend-gstreamer 4.6.2.

15 Komentarze

  1. Właśnie spaczkowałem Amaroka dla Mageia 2, działa nieźle. Ale zastanawiam się czy phonon-backend-vlc to to samo co pakiet phonon-vlc? Jeśli tak to czy można użyć tego pierwszego np. Fedory w Mageia w której są phonon-vlc?

  2. Bardzo dobry odtwarzacz multimediów, obecnie używam nowego Rhythmboksa na Fedorze 17 z GNOME Shell, ponieważ KWin zmusił mnie do przesiadki, ale bardzo miło wspominam całe KDE i Amaroka, planuję powrót do KDE, gdyż w wersji 4.9 bug, który mnie męczył został nareszcie poprawiony :)

  3. […] ROSA Laboratory, firma stojąca za dystrybucjami ROSA 2012 i ROSA Enterprise Linux, ogłosiła wydanie ROSA Desktop.Fresh 2012. System ten bazuje na Mandriva, ale posiada nowsze pakiety, jest bardziej stabilny i uruchamia się dwa razy szybciej, aniżeli poprzednia wersja Rosa 2012. Znajdziemy w nim jądro Linux 3.6.10 oraz pulpit KDE SC 4.9.4. GNOME 3.6.2, MATE 1.4.0, Xfce 4.10 i LXDE 0.5.5 zainstalujemy bezpośrednio z repozytorium. Prócz tego dodano Firefox 17, Thunderbird 17, LibreOffice 3.6.2 i Amarok 2.6. […]

Odpowiedz