Amarok 2.0

Amarok 2.0

przez -
1 872
Amarok

Tak! Amarok 2.0 został wydany! Cztery i pól roku temu powstała jego pierwsza wersja, która szokowała swoją innowacyjnością. Czym dziś zaskoczy nas wersja 2.0? Przede wszystkim wygląd. Nowa stabilna wersja programu zawiera w pełni nowy interfejs graficzny, który jest kompatybilny ze środowiskiem graficznym KDE 4. Wygląd odtwarzacza oparty jest na Plasmie. Zmieniony interfejs graficzny jest znacznie wygodniejszy i pozwala na znacznie lepszą pracę z plikami. Nowe widoki kontekstowe oraz moduł PopUp Dropper ułatwiają nam pracę z dużymi kolekcjami muzyki.

Nowe skrypty wykorzystując qtscript mogą wyświetlać różne informacje na pasku stanu. Ulepszona została współpraca z wbudowanym serwerem proxy w środowisko graficzne KDE.

Dodatkowo rozbudowana została praca na plikach z poziomu aplikacji. Można je kasować, edytować nazwy z poziomu listy odtwarzania. Pojawiła się również lepsza obsługa urządzeń przenośnych. Pojawiły się mechanizmy śledzenia plików – Amarok File Tracking (AFT) oraz obsługa QtBindings.

Nowa wersja aplikacji bardzo ładnie integruje się z takimi serwisami społecznościowymi jak Magnatune, Last.fm, Jamendo, Ampache, MP3Tunes. Pozwala na pobieranie z nich listy odtwarzania i słuchanie muzyki z serwisów internetowych.

Kolejną ważną zmianę jest migracja z SQLite do wbudowanej odmiany MySQL. Zmiana ta spowodowała, że aplikacja działa szybciej i lepiej w przypadku dużych kolekcji muzyki.

Pliki binarne dla dystrybucji Linuksa powinny pojawić się w najbliższym czasie. Ale już teraz można pobrać źródła aplikacji i samodzielnie ją skompilować.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 354

przez -
0 588

1 komentarz

Odpowiedz