Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

AMD APP SDK 2.5


Dodano: 12.08.2011    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 0

AMD Accelerated Parallel ProcessingFirma AMD udostępniła najnowszą wersję AMD APP Software Development Kit (SDK). Jest to kompletna platforma programistyczna stworzona przez AMD, w celu szybkiego i łatwego tworzenia aplikacji wspomaganych przez technologię AMD APP. Współpracuje to z Technologią AMD APP, dzięki czemu SDK pozwala tworzyć aplikację przy użyciu wysokopoziomowego języka OpenCL (Open Computing Language). Współpracuje razem ze sterownikami Catalyst 11.7.

Najnowsza wersja dodaje większe usprawnienia dla układów APU, przez co aplikacje korzystające z szyny PCI – CPU do GPU były ograniczane przez transfer. Zwiększono go aktualnie do 15GB/s.

Dodano wsparcie dla PowerExpress 4.0, liczników atomowych dla dyskretnych GPU oraz operacji niewymagających GPU. Kompilator LLVM, używany dla jąder OpenCL został zaktualizowano o wsparcie dla SSE3 i SSE4, a także dodano wsparcie dla częściowego wykorzystania instrukcji FMA4 i XOP.

Rozszerzenia Khronos FP64 są od teraz wspierane przez serie ATI Radeon HD 5900 i 5800 series, oraz AMD FirePro V8800 i V8700. Kernel Analyzer 1.9 wspiera Catalyst 11.4 i 11.7.

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0