AMD Catalyst 12.12

AMD Catalyst 12.12

przez -
5 569
AMD Catalyst
Firma AMD wydała sterowniki Catalyst 12.12 dla kart graficznych Radeon i FirePro. Oznaczenie pliku dla Linuksa to fglrx 9.01. Ze zmian warto wymienić prawidłową obsługę X.Org Server 1.13, duże udoskonalenia wydajności dla linuksowych gier Valve oraz spora liczba poprawek błędów.

 • movię

  Jedwabiście, a kiedy będziemy mieli pod linuksem wspomaganie dekodowania materiałów video jak w nVidia ?

 • mateusz

  No taaaaaaaak, to by mogło wyjaśniać dlaczego pod debianem działał mi sterownik (niewolny) a w archu nie do końca. Przeoczyłem fakt, że debian zawsze jest do tyłu o parę wersji (w tym przypadku X.org'a ;))

 • Dami

  Warto dodać, że nie są to sterowniki dla zwykłych komputerów a jedynie dla urządzeń embedded czyli takich wbudowanych, mogą być więc problemy z poprawnym działaniem na zwykłych kompach. Tak jak poprzednio za jakiś tydzień/dwa wyjdą stery normalne.

  • falkon

   Wiki się kłania. Są repozytoria dla starszych Xorgów (1.11 i 1.12) specjalnie dla catalystów. Działa to bez najmniejszych problemów (Gnome/KDE, Radeon 6850, catalyst 12.11, Xorg 1.12), działało też wcześniej. Sterowniki do grafy również pochodzą z odpowiedniego repozytorium.