AMD GPUOpen – powstanie wolny odpowiednik nVidia GameWorks

AMD GPUOpen – powstanie wolny odpowiednik nVidia GameWorks

przez -
4 1933
AMD

AMD zapowiedziało uruchomienie projektu GPUOpen. Ma to być w pełni wolny odpowiednik programu nVidia GameWorks dla deweloperów gier. Dzięki otwartości kodu, programiści będą mogli wprowadzać własne poprawki, optymalizować, a także sugerować potencjalne zmiany. W skład GPUOpen wejdzie wiele narzędzi, bibliotek graficznych, efektów graficznych i technologii. Można tutaj wymienić: TressFX 3.0, GeometryFX, AOFX – Ambient Occlusion, ShadowFX, FireRender SDK, FireRays SDK, LiquidVR SDK, RapidFire SDK, narzędzia do przenoszenia skomplikowanych algorytmów na OpenCL i HSA, analizator kodu CodeXL.

 • zdzichuj

  za to właśnie szanuje amd, pomyśleć jak by wyglądał świat kart graficznych gdyby nie było amd/ati.

  • Roman syn Ryżu

   Pewnie wyglądałby lepiej.

  • tomangelo

   Świat z monopolem nVidii i przyrostem 3% wydajności rocznie, średniaki kosztujące tyle co dziś Titan X. Zdecydowanie wygląda pięknie. Monopol Intela na rynku CPU pokazuje tą galopującą wydajność przy braku konkurencji.

  • dex

   Przypomnij sobie co zrobiła NVidia z Voodoo …. zniszczyć firmę …. wykupić za bezcen …. wywalić niskopoziomowe API … Poza tym właśnie GameWorks to typowe nieuczciwe granie na rynku zmuszanie devów do tego gniota… zobacz co zrobił z nowym Batmanem zresztą dlaczego Wiesiek 3 nie działa tak samo na kartach z AMD??? I ty to nazywasz lepiej???? Buahahhahahhaha …