Anomaly 2 dostępne na Linuxa

Anomaly 2 dostępne na Linuxa

przez -
7 1265
Gry

Polskie studio 11 bit ogłosiło oficjalne wydanie ANOMALY 2, czyli kolejnej części serii gier Anomaly: Warzone Earth oraz Anomaly Korea. Jest to strategia czasu rzeczywistego z trybem rozgrywki Tower Offense RTS, który jest odwrotnością Tower Defense. Gra posiada nowe funkcje i możliwości, zostały zachowane stare mechanizmy rozgrywki oraz dodano tryb wieloosobowy, w którym sprawdzimy swoje zdolności taktyczne w formie: Tower Defense kontra Tower Offense.

Dobrą wiadomością jest fakt, iż w obsługiwanych systemach operacyjnych znalazł się Linux. Aktualnie gra jest dostępna do kupienia za kwotę 13.49 dolarów. W różnych serwisach zagranicznych zbiera bardzo wysokie oceny i pochwalne recenzje.

7 Komentarze

    • Prawdopodobnie 11bit do spółki było by lepszym prezydentem niż większość dotychczasowych głów polskiego państwa :P :p

      A prawda jest taka, że linuksowi gracze powinni bić pokłony przed HIB i Valve, bo umożliwili nam granie w gry w tak komfortowych warunkach, jak nigdy dotychczas :)

    • Brednie, nie żebym nie doceniał Valve (lubię Steama), ale jakoś wszyscy zapomnieli, że Valve ignorowało Linuksa przez tyle lat. Ok, Linux może nie jest najbardziej dochodową platformą dla twórcy gier, ale jakoś Valve opłaciło się kilka lat przed klientem Linuksowym wypuścić wersję dla Maca, mimo że sytuacja z grami była taka sama jak z Linuksem, czyli tragiczna (niemal brak ‚dużych’ gier na te systemy). Nagle Valve ‚zapłonęło’ miłością do Linuksa, gdy okazało się, że ich pozycja na Windowsie może ulec znacznemu pogorszeniu przez Windows Store i/lub ew. integrację nowego Xklocka z Windowsem. Oczywiście Valve to nie organizacja charytatywna i ma zarabiac, ja to rozumiem. Moim zdaniem bardziej na uznanie zasługuje Desura, bo to ona przecierała szlaki. Oczywiście Desura jest niszowa i to nie ta liga co Steam, dlatego dopiero premiera Steama pociąga za sobą dalego idące konsekwencje (rozgłos w mediach, poprawa jakości sterowników, etc.). HIB w moim mniemaniu zrobiło więcej, gdyż pokazało, że gry na Linuksie to wcale nie taki głupi pomysł (nie wspominając o wielu stworzonych przez nich portach) i Valve będą między młotem (Windows Store), a kowadłęm (Mac Store) wykorzystało to spostrzeżenie i zbiera po części nie zasłużone oklaski.

Odpowiedz