ArchBang Linux 2010.9

ArchBang Linux 2010.9

przez -
3 322
ArchBang

Willensky Aristide ogłosił wydanie systemu ArchBang Linux 2010.9, który opiera się o dystrybucję Arch Linux. Głównym menadżerem okien jest OpenBox, dzięki czemu system zachowuje niskie wymagania sprzętowe, jak i sam jest lekki. Całość dopełniają również aplikacje, które zużywają mało zasobów systemowych.

Owe wydanie jest szczególne, ponieważ twórcy postanowili zrezygnować z użytkowania środowiska LXDE i powrócić do sprawdzonego OpenBox. Dlatego nazwa kodowa brzmi “RELOADED” i oddaje zamierzenia twórców (ArchBang = Arch Linux + OpenBox). Aktualnie dostępna jest jedynie wersja 64 bitowa, ale w ciągu tygodnia powinno być dostępne 32 bitowe wydanie. Ze zmian: brak LXDE; usunięto menu xdg dla dmenu (dynamiczne menu); zmieniono menadżera plików z PCMan na Thunar; nowy wygląd; zostawiono tylko jeden odtwarzacz multimediów VLC (wyleciały Exaile i GNOME Player); dodano GIMPa. Nagrywaniem płyt zajmie się Xfburn, zamiast Graveman, Gnumeric przyjmie rolę arkusza kalkulacyjnego, Evince zajmie miejsce przeglądarki PDF, zamiast Xpdf. Domyślnym jądrem w tej wersji jest 2.6.35.

  • ehhh

    4 linijka błąd "jak i sam jest jest lekki." 2 razy jest

  • A jest tam jakiś panel (bo rozumiem, że wcześniej był LXPanel)?

  • black

    Jak opiera sie tylko o Archa to moze być w nazwie słowo ArchBang? Debian jak jest pierwszy i inne systemy bazowane opierające sie na nim , to nie mają nazw Debianbuntu .