Autovala: automatyczne generowanie plików CMake dla kodu Vala

Autovala: automatyczne generowanie plików CMake dla kodu Vala

  przez -
  2 413
  Open Source
  Sergio Costas rozpoczął jakiś czas temu prace nad programem Autovala. Jest to narzędzie, które automatycznie generuje za nas wszystkie pliki CMake dla kodu Vala. Jest ono złożone z dwóch części. Pierwsza generuje same pliki CMake, zaczynając od opisowego pliku konfiguracyjnego. Zamiast wrzucać tam: zainstaluje ten plik tutaj, itp, definiowane są takie rzeczy, jak: to jest ikona, to jest strona pomocy, to jest binarka do zainstalowania. Narzędzie samodzielnie sprawdza każdy plik, w tym wielkość ikon i decyduje, czy je włożyć do skalowalnych, czy do konkretnego rozmiaru.

  Druga część uruchamia się zaraz po pierwszej, upraszczając cały proces, poprzez sprawdzenie wszystkich dostępnych plików na dysku twardym i wygenerowanie pliku konfiguracyjnego. W tym celu projekt musi posiada hierarchię katalogów: /src dla źródeł, /data/icons dla ikon itd. Owe drzewo można stworzyć automatycznie z Autovala, przed rozpoczęciem projekty. Co więcej, narzędzie przegląda pliki źródłowe, aby wiedzieć jakie będą wymagane pakiety do kompilacja z Vala.

  Utworzony plik konfiguracyjny można ręcznie poprawiać. Po ponownym uruchomieniu generatora Autovala, wszystkie nasze zmiany pozostają. Sergio Costas twierdzi, że narzędzie współpracuje z 95% projektów Vala i trwają prace nad dodaniem obsługi Automake.