Baldur’s Gate: Enhanced Edition – będzie wersja dla Linuksa

Baldur’s Gate: Enhanced Edition – będzie wersja dla Linuksa

przez -
9 1245
Baldur's Gate: Enhanced Edition

Trent Oster, Creative Director w Bioware, poinformował, iż szykowany jest Baldur’s Gate: Enhanced Edition na systemy Linux. Nowa rozszerzona wersja została wydana na systemy Windows 28 listopada. Posiada udoskonaloną szatę graficzną i silnik gry, dodatkową zawartość do pobrania, wsparcie modyfikowania, tryb gry wieloosobowej, nowe przygody i nowe postacie. Silnikiem gry jest Infinity Enhanced Engine, który został domyślnie zaprojektowany przez BioWare.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 333

przez -
0 552

9 Komentarze

 1. Zdziwiłbym się gdyby nie było. Linux to najważniejsza platforma najbliższych lat.

  Za to producenci powinni zacząć dojrzewać do decyzji o porzuceniu bublowatej, powolnej, nieopłacalnej i odstającej swoim API od reszty stawki platformy windows. Słaba i wymierająca, więc trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i wreszcie zaprzestać pompowania kasy w wspieranie tego produktu microsoftu. Nie ma co oglądać się za siebie do lat 90-tych które technologicznie reprezentuje windows. Trzeba iść naprzód.

  • Znowu przeniosłeś się w czasie?
   Windows ma obecnie bardzo silną pozycję, Linux wciąż jest mało popularny. Znowu gadasz jakby Windows miał udział rynku Linuksa i odwrotnie. Nie twierdzę, że Linux nigdy nie zdobędzie rynku, jednak piszesz jakbyś był z alternatywnej rzeczywistości.

  • Tu nie chodzi o popularność, bo ta – póki co – jest niezaprzeczalna. Chodzi o technologię.

  • Lub przy okazji makowej, bo ta chyba tez ma być. Ogólnie chyba wszystkie nowoczesne silniki wspierają wiele platform, więc to tylko leży w kwestii wydawcy czy chce utopić pieniądze w projekty wieloplatformowe.

Odpowiedz