Banshee 2.5

Banshee 2.5

przez -
7 437
Muzyka

Ogłoszono wydanie Banshee 2.5 – wolnego i otwartego odtwarzacza multimedialnego dla systemów Linux, napisanego w Mono. Do odtwarzania muzyki wykorzystuje bibliotekę GStreamer i posiada wsparcie dla wielu mobilnych odtwarzaczy. Dzięki systemowi wtyczek obsługuje podcasting, dzielenie się muzyką przez DAAP, czy radio internetowe.

Dodano wsparcie dla scrobblingu, czyli przesyłania aktualnie słuchanego utworu do serwisu Last.fm. Aktualnie obsługiwane są urządzenia wspierane przez rozszerzenie AppleDevice. Udoskonalono wsparcie dla urządzeń na USB w systemie Mac OS X, oraz ich bezpośrednie otwieranie przez menadżer plików Finder. Podczas importu plików, Banshee używa natywnego okna wyboru plików. Zaktualizowano skróty klawiszowe i naprawiono problemy z głośnością. Zaimplementowano wsparcie dla Samsung Galaxy Nexus, przywrócono profil ACC.

 • o_O

  “Ogłoszono wydanie Banshee 2.5 – wolnego i otwartego odtwarzacza multimedialnego”

  Otwartego może i tak, ale na pewno nie Wolnego.

  Oprogramowanie, które używa opatentowanej platformy narażającej programistów i użytkowników na ataki patentowe ze strony jednej z najbardziej nikczemnych firm na świecie, nie może być Wolne. Co zresztą potwierdza FSF, która de facto definiuje zasady Wolności oprogramowania.

  • marcinsud

   ale tam wolny oznacza szybkość działania :) taka sama kobyła jak amarok2 nie polecam.

  • immz

   Banshee jest dużo większą kobyłą (biorąc pod uwagę jego szybkość)

  • Mono jest na licencji GPLv2, LGPLv2 i X11, więc nie wiem, o co się burzysz.

  • MikołajS

   Java też jest na GPL co nie chroni jednak przed patentami jak przekonało się Google :)

 • buba

  no wolny to on napewno jest

 • Tomasz

  Po co to rozwijać?