Będzie można dopasowywać Raspberry Pi do własnych potrzeb na zamówienie

Będzie można dopasowywać Raspberry Pi do własnych potrzeb na zamówienie

przez -
7 1612
Raspberry Pi, sprzęt

Raspberry Pi Trading Ltd. (komercyjny odpowiednik Raspberry Pi Foundation) i Element14 podpisali globalne porozumienie, na mocy którego Element14 będzie mógł oferować usługi projektowania i wytwarzania platformy Raspberry Pi pod konkretne wymagania klienta. Oferta będzie dotyczyła głównie firm OEM i większych fabryk, którzy mają konkretne wymogi odnośnie pamięci RAM, złącz na płytce, wbudowanej pamięci flash, czy wielu innych podzespołów. Przypomnijmy, że jakiś czas temu przygotowano specjalną wersję Raspberry Pi dla systemów wbudowanych: Raspberry Pi Compute Module Development Kit, która okazała się bardzo dobrym pomysłem.

A jak wygląda proces zamawiania? Należy się skontaktować z Element14 i przejść proces konsultacji. Następnie inżynierowie przedstawią kilka propozycji razem z cennikiem w ciągu trzech tygodni. Jeżeli obie strony zatwierdzą zamówienie, to rozpocznie się produkcja i wysyłanie do klienta.

 • PluszowyMis

  a dla klientów indywidualnych? ja bym chciał!! 4GBram +1GbVRAM
  16GB ssd/mmc dysk.
  4 usb v.3

  hdmi.
  4 porty sata3
  wifi
  ethernet 1GB
  4rdzeniowe cpu 2Ghz
  plus obudowa
  a to wszystoko za 500zł

  • Nazwa

   Myślisz, że opłacałoby się im robić coś pod jedną osobę? Jedynie kto może spełnić Twoje oczekiwania, jakiś sklep… Może ktoś wpadnie na pomysł, żeby sprzedawać ‘lepszą/wydajniejszą’ wersję RPI, ale chyba raczej to się nie spełni.

  • asd

   za 600zł możesz kupić mini-pc z takimi parametrami

  • PluszowyMis

   ciekawe jaki i gdzie? jak szukałem to 1200zł a za tyle to mocny pc się złozy z integowaną grafiką

  • asd

   Myślałem o BRIX GB-BACE-3150 ale nie zauważyłem tego “4xSata3”. Dla 4 dysków i tak potrzebujesz normalnej budy albo NASa

  • Sebastian

   A ja bym chciał za darmo. :)

 • Serafin

  Przydała by się wersja z dwoma kartami sieciowymi 1 Gb/s i dwoma slotami na karty micro sd :)