Biblioteka gier dla Linuksa na platformie Steam osiągnęła ilość 1800 tytułów

Biblioteka gier dla Linuksa na platformie Steam osiągnęła ilość 1800 tytułów

przez -
5 3361
Steam

Jak podaje serwis Phoronix.com w poniedziałek 20 stycznia, na platformie Steam na Linuksa dostępnych było aż 1800 tytułów. Liczba ta robi wrażenie, aczkolwiek w porównaniu do Windowsa jest dość mizerna. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że w każdym miesiącu potrafi się pojawić do 100 nowych gier na systemy Linux, co w niedługim czasie powinno nas przybliżyć do 2000 tytułów. Z ostatnich ciekawych gier warto wymienić: Run Rabbit Run, Cloney, To Burn In Memory, Medieval II: Total War Collection, Divinity: Original Sin EE, Saints Row, a także sporą ilość niezależnych tytułów.

Przypomnijmy, że już w lutym pojawią się takie tytuły, jak: XCOM 2, czy American Truck Simulator.

5 Komentarze

  1. Na moim koncie gier linuksowych jest 32,9%, ale faktem jest, że mam tonę Visual Novelek, które w większości są multiplatformowe, oraz gier Artifexu, a jak jest promocja i się waham czy grę kupić, zwykle decyduje na podstawie platformy (na windowsa bardzo rzadko wchodzę, więc mniejsze szanse, że zagram).

    Muszę przyznać też, że mam niesamowitą radochę za każdym razem jak spoglądam w rubryczkę STEAMOS+LINUX i widzę tam wyższy numerek niż ostatnio (choć nic nowego nie kupowałam).
    A jak pewnego dnia przeglądałam bibliotekę i natrafiłam na moje kochane Monster Loves You! w wersji linuksowej to już czysta euforia :)

    Więc, oby tak dalej!

    • Z moich połowa jest dostępna na Linuksie. Martwi mnie jedynie to, że wychodzi nowa gra, typowy indyk, z pomysłem, dobrze zrobiony i… MS only. Nie rozumiem tego zupełnie.

Odpowiedz