Bluefish 2.2.3

Bluefish 2.2.3

  przez -
  0 516
  Bluefish
  Wydano Bluefish 2.2.3, edytor programistyczny i webowy, oparty o GTK+. Wspiera sporo języków programowania i jest nastawiony na dynamiczne i interaktywne edytowanie stron internetowych. Bluefish jest zgodny ze standardem POSIX i działa pod wieloma systemami operacyjnymi. Wydawany jest na licencji GPL.

  Najnowsza wersja posiada naprawiony skaner składni, który mógł powodować drobne błędy w działaniu, a składanie kodu doczekało się udoskonaleń i kilku poprawek. Poprawiono kilka błędów w wyszukiwarce oraz dodane generator lorem ipsum. Przebudowano interfejs użytkownika i dodano kilka kombinacji skrótów klawiszowych. Dodano większy kursor i jego podświetlanie, udoskonalono lupę i własne kolory. Dokonano kilku zmian w zewnętrznych komendach, jak lepsze pozycjonowanie kursora, po użyciu filtra, dostarczanie zewnętrznych argumentów przez użytkownika oraz opcję do przywracania ustawień domyślnych.

  Poprawiono kombinację z klawiszem S na Mac OS X, oraz przywracanie plików na Windows. Dodano kilka dialogów HTML5, poprawiono generator miniaturek oraz dodano wstawianie kolorów, ścieżki i relatywnej ścieżki w narzędziach webmasterskich. Dodano kolejne tłumaczenie oraz opcje konfiguracyjne do plików tłumaczeń. Pojawiła się również opcja zaznaczania tekstu przy marginesie i przemieszczania takiego bloku przy pomocy skrótów Ctrl+Up i Ctrl+Down.

  Podobne artykuły

  Bluefish

  przez -
  5 327