Bodhi Linux 2.2.0 ze stabilnym E17

Bodhi Linux 2.2.0 ze stabilnym E17

przez -
9 1167
System operacyjny, systemy operacyjne

Jeff Hoogland ogłosił wydanie systemu Bodhi Linux 2.2.0, która zawiera stabilną wersję menadżera okien Enlightenment 0.17. System oparty o Ubuntu dostępny jest w postaci hybrydowego ISO (zawiera paczki dla architektury 32 jak i 64 bitowej). Można go również uruchomić na takich urządzeniach jak Raspberry Pi oraz Nexus 7. Jądro systemu znajduje się w wersji Linux 3.7.

Bodhi Linux 2.2.0 na Raspberry Pi

9 Komentarze

    • Ja sprawdzę jutro, najpóźniej pojutrze. W końcu mam klawiaturę USB, więc będę mógł używać malinki w inne sposoby niż tylko ssh :)
      BTW. nie wiedziałem że jest port na Nexusa :) Zaczynam się szczerze zastanawiać nad kupnem tabletu.

    • Na szybko mogę tylko powiedzieć, że działa, dzisiaj się pobawię na telewizorku full hd, bo u mnie stoi tylko staroć kineskopowy na którym nawet konsolki nie da się rozczytać

  1. Na malince 256MB same środowisko działa tak samo wydajnie jak LXDE (może poza przesuwaniem okien), przy czym jest nieco milsze dla oka, choć czasem kolorystyka jest fatalna. Same środowisko zżera do 2% CPU. Przydało by się też zmienić układ klawiszy, bo nijak pokrywa się z "naszym" (w ustawieniach E17 tego nie znalazłem, trzeba w konsoli grzebać). A co do kernela, to jest tam jeszcze 3.2, jak się dowiedziałem na G+, 3.7 jeszcze nie działa na malince.

Odpowiedz