Borderlands: The Presequel na Linuksa już 17 października

Borderlands: The Presequel na Linuksa już 17 października

przez -
10 672
Borderlands

Zespół Gearbox Software opublikował nowy materiał wideo z nadchodzącej na PC, PS3, Xbox 360 i Linuksa, strzelaniny Borderlands: The Pre-Sequel. Jedenastominutowy filmik przedstawia krótką rozgrywkę z perspektywy Claptrapa – małego robota będącego jedną z dostępnych w grze klas.

Akcja tegorocznej części Borderlands jest pomostem pomiędzy wydarzeniami z poprzednich edycji i rozgrywa się na księżycu Pandory. Planety, która była miejscem walki w pierwszej części, zaś naszym zleceniodawcą jest Handsome Jack, antagonista znany już niektórym z Bordelands 2. Pracując dla niego możemy obserwować jego przemianę i zrozumieć początek historii zawartej w drugiej części.

Wbrew pogłoskom, że twórcom zabrakło pomysłów, nowy Bordelands posiada rozbudowany system broni i zupełnie inną mechanikę rozgrywki, zważywszy na to, że akcja toczy się na księżycu, gdzie grawitacja jest o wiele niższa niż w poprzednich lokacjach. Co więcej, z uwagi na zerową atmosferę, kluczowym elementem przeżycia stał się sam tlen, który może nam posłużyć również za jetpack. Należy nim więc rozsądnie dysponować. Nie zabraknie również trybu kooperacji dla czterech osób, czarnego humoru i charakterystycznej komiksowej oprawy.

Premiera linuksowej wersji datowana jest na 17 października w platformie Steam.

Podobne artykuły

 • Robert Uściński

  “nadchodzącej na PC, PS3, Xbox 360 i Linuksa”

  Co za czasy nastały ;)

  • Roman

   Czasy gdy jakaś firma zrobiła w końcu stabilną platformę. Takie proste, a takie trudne ;-)

 • DamonLi

  Jeżeli chcecie wspierać twórcy linkusowego portu w tym wypadku Aspyr to nie kupujcie pre ordera. Grę kupcie dopiero jak będzie jej premiera. Po zakupie uruchomcie ją na Linuksie w przeciągu pierwszych 7 dni, inaczej ani grosz nie trafi do twórców Linuksowego portu, a wynik sprzedaży będzie liczony jak dla wersji dla Windows…

  • Jakub Konieczny

   I tak poczekamy na przecenę. 50€ to stanowczo za dużo.

  • Piotr Maciejko

   Nie kupuj na Steamie bo to jest głupie, kupuj na allegro kody na Steama. Na Steamie Europa Universalis 4 kosztuje 40 euro, a na allegro kod do niej 20 zł ;)

  • Jakub Konieczny

   Tak czy siak i tak kupujesz na Steamie, tyle że w cenie jaką by się zapłaciło w USA w czasie największej promocji. Borderlanda 2 GOTY też kupiłem na Allegro (35 zł zamiast 12€, w USA to kosztowało 9.99$), ale przy cenach 1-4€ w jakich zwykle kupuję nie chce mi się w to bawić.

  • DamonLi

   Te z allegro to często klucze z Rosji. U nich na steam płaci się w rublach, a steamowy przelicznik z dolara do róbla pozwala zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu procent ceny. Stąd gra na Steam jest za około 100 zł, a na Allegro klucze od ruskich za 25 zł :)

   Zobaczcie tutaj jakie są różnice dla poszczególnych państw w cenach na steam : https://steamdb.info/app/261640/

  • sysek

   sam jesteś jak jaki róbel..