Braid z wersją dla Linuksa na platformie Steam

Braid z wersją dla Linuksa na platformie Steam

przez -
7 758
Braid

Braid, niezależna platformówka z elementami manipulowania czasem, po wielu latach oczekiwań trafiła wreszcie na platformę Steam w wersji na systemy Linux. O problemie związanym z brakiem plików gry wspominaliśmy przy okazji premiery Steama na Linuksa. Dzięki dodaniu natywnej wersji Braid, osoby które nie zakupiły paczki charytatywnej Humble Indie Bundle V, nie będą musiały czuć się poszkodowane i będą mogły śmiało zagrać nawet, jeśli mają grę zakupioną z innego źródła.

Samo Braid jest bardzo dobrze ocenioną przez graczy i media platformówką, przypominającą klasyki typu Mario czy Giana Sisters. Głównym elementem, który wyróżnia grę od innych tego samego gatunku jest motyw manipulacji czasem, dzięki któremu możemy w przypadku śmierci postaci bez problemów cofnąć naszego bohatera do dowolnego punktu w przeszłości. Nasza zdolność nie tylko pozwala uniknąć przegranej, ale również jest niezbędna do rozwiązania przeróżnych zagadek. Stają się one często prawdziwym wyzwaniem zwłaszcza w sytuacji, gdy istnieją na planszy przedmioty, na które nie działa manipulacja czasem. Wisienką na torcie jest wprost malownicza grafika oraz kojąca muzyka, grana na klasycznych instrumentach.

Podobne artykuły

 • Damian Sikora

  Od grania w tą gierkę mózg “boli”.

 • Roomcays

  Jedna z lepszych gier w jakie grałem! Polecam każdemu!

 • romantyk

  Gra genialna. Zdobyłem ją w akcji Humble Indie Bundle 2. Obok Super Meat Boy i Limbo stanowi moją czołówkę najlepszych niezależnych dwuwymiarowych platformówek. Brylant :) .

 • Juzef

  Czy ja wiem, czy taka genialna – mechanika faktycznie ciekawa, ale sama trochę nudna. Do tego te umoralniające wstawki na temat bohatera.