Brendan Eich rezygnuje ze stanowiska prezesa Mozilli

Brendan Eich rezygnuje ze stanowiska prezesa Mozilli

przez -
9 1126
Mozilla Foundation

25 marca tego roku Brendan Eich został wybrany na nowego prezesa Mozilla Foundation. Jest on znany, jako twórca języka programowania JavaScript oraz wieloletni dyrektor techniczny Mozilli. Zaraz po wyborze na to stanowisko, środowiska LGBT rozpętały burzliwą kłótnię na temat poglądów Brendana Eicha. W mediach społecznościowych rozpoczęto tzw. nagonkę na prezesa, głównie ze strony homoseksualistów. Fundacja Mozilla, w tym główna rada zachowała się dość dziwnie, bo stwierdziła że szanuje wolność poglądów, ale nie wstawiła się za nowym prezesem.

Po stronie Brendana Eicha stanęli mocno Daniel Glazman, współprzewodniczący CSS Working Group oraz Christie Koehler, członek społeczności wolnego oprogramowania i Mozilli.

A kilkanaście dni po całym zajściu na blogu Mozilli, Mitchell Baker, współzałożycielka Mozilli i jej przewodnicząca poinformowała, że Brendan Eich zrezygnował dobrowolnie ze stanowiska dla dobra fundacji i całej społeczności. Czytając dalej wpis możemy odnieść wrażenie, że homoseksualiści, którzy tak pragną wolności słowa i swobód, sami zaczynają atakować osoby o innych poglądach. Wypowiedź Pani Baker wydaje się więc czysto polityczna, i sprzeczna z zasadami Fundacji Mozilla o kulturze otwartości.

9 Komentarze

 1. Według pana Michała Olbera eksterminacja Żydów była uzasadniona wolnością panów Hitlera i Himmlera oraz uświęcona demokratycznym wyborem Niemców? Eich podpadł społeczności nie dlatego, że nie lubi gejów ale dlatego, że wspierał działania szykanujące pewną grupę społeczną.

  Zakazu przemocy, także werbalnej nie możemy uznać za ograniczanie wolności słowa. Naruszanie czyjejś wolności to nie wolność a właśnie przemoc.

  Gimnazjalistów, którzy są w trudnym wieku i maja problemy ze swoją męskością przez co boją się mitycznych gejów, proszę o nie przelewanie własnych frustracji na środowiska LGBT.

  • LGBT jest społecznie szkodliwe. Nikt nie ogarnia ich pojęcia równości. A tacy zakłamani piewcy „wolności” jak ty @bolek tylko utwierdzają mnie w tym.

   Rezygnacja Brendan Eich może mieć negatywne skutki dla rozwoju Firefoksa, Firefox OS i nowego wielowątkowego silnika renderującego. Bo był ostatnim technicznym w zarządzie fundacji.

 2. „Naruszanie czyjejś wolności to nie wolność a właśnie przemoc.”

  Twierdzenie, że pogląd o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny jest skandalicznym ograniczeniem wolności homoseksualistów ma taki sam sens, jak twierdzenie, że nakaz jazdy prawym pasem w Polsce skandalicznie ogranicza kierowców korzystających z naszych dróg.

Odpowiedz