Caminandes: Llama Drama – krótki film zrobiony z użyciem wolnego oprogramowania

Caminandes: Llama Drama – krótki film zrobiony z użyciem wolnego oprogramowania

przez -
5 526
Gry

Caminandes: Llama Drama to krótkometrażony film, zrobiony w całości z użyciem wolnego oprogramowania. Jego autorami są: Pablo Vazquez, Beorn Leonard, Francesco Siddi i Jan Morgenstern. Trzej pierwsi odpowiadają za grafikę i scenariusz, natomiast ostatni tworzył muzykę i dźwięki. Cała produkcja jest dostępna w wysokiej rozdzielczości, na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0.

Film opowiada historię Lamy, który próbuje przejść przez jezdnię. Inspiracją do stworzenia Caminandes były kreskówki Chucka Jonesa. Co zostało użyte przy produkcji: Linux, Blender, GIMP, Audacity, PiTiVi, RecordMyDesktop, eTube, XBMC, LibreOffice i wiele więcej.

 • kabi

  Trochę się spóźniliście. Ten filmik miał premierę ponad pół roku temu. ;-)

  • Lepiej późno, niż wcale. Szczerze, o tym filmiku nie było praktycznie rozgłosu żadnego. Wczoraj się dopiero o nim dowiedziałem :)

 • garrappachc

  Po co do tego LibreOffice? I RecordMyDesktop?

  • pijaczek

   Gdzieś spisywali scenariusz czy opis lokacji/postaci (które później zmienili na concept arty i z nich modelowali) dlatego LibreOffice nie dziwi. RecordMyDesktop dziwi bardziej, ale możliwe, że robili za jego pomocą dokumentację postępów prac (zgrywając ekran podczas pracy).