Canonical będzie wspierało pakiety DEB i Snappy w Ubuntu

Canonical będzie wspierało pakiety DEB i Snappy w Ubuntu

  przez -
  5 1840
  Canonical Ubuntu
  Jakiś czas temu Canonical przedstawiło wszystkim system Ubuntu Core z transakcyjnymi pakietami Snappy. Jest to specjalna i minimalistyczna odmiana Ubuntu z systemem plików rootfs, która pozwala na stworzenie swoich własnych obrazów do konkretnych potrzeb. Wiele osób nawet domniemywało, że w niedługim czasie wszystkie systemu Ubuntu będą tylko i wyłącznie oparte o nowy typ pakietów. Wszelkie wątpliwości rozwiał Will Cooke z zespołu Canonical.

  Zapewnił on, że Canonical nie zamierza porzucać dotychczas wykorzystywanych pakietów DEB z Debiana. Natomiast w niedługiej przyszłości pojawią się dwie wersje Ubuntu. Jedna będzie bazowała na pakietach .deb i środowisku Unity 7, druga natomiast na pakietach Snappy i środowisku Unity 8. Wszyscy zainteresowani są proszeni o śledzenie list mailingowych.

  • P.

   Jak nie zamierza porzucać, skoro najnowsze ubuntu na nowych pakietach będzie. Czyli zamierza jednak. Tak ja artykuł ten zrozumiałem.

   • Ollbi

    Przecież wyraźnie napisali, że będą dwie wersje. System na desktop nadal będzie korzystał z pakietów DEB, a druga wersja to będą Snappy:
    “build based on Snappy Personal and so the current .deb based Desktop Next image”

   • Nazwa

    “Przecież wyraźnie napisali, że będą dwie wersje.”
    Oni tak, ty nie. Jak zwykle piszesz niejasno i później się nie ma co dziwić, że bzdury są powtarzane. Najwyższy czas zacząć czytać oryginały, ponieważ tłumacze najwyraźniej nie potrafią dobrze przekazać swoich myśli.

   • Ollbi

    Gdzie niejasno opisałem? Ostatni akapit zawiera dokładnie tą informację, o której napisał Will Cooke, tylko troszkę rozszerzoną o dodatkowe info :-)

   • NO

    Nie karm.

    Jasniej sie nie dalo, no chyba, ze w obrazkach pokazac ;)

    Wolalbym by “tlumacze” lepiej tych mysli nie przekazywali :P