Canonical będzie wspierało pakiety DEB i Snappy w Ubuntu

Canonical będzie wspierało pakiety DEB i Snappy w Ubuntu

przez -
5 2247
Canonical Ubuntu

Jakiś czas temu Canonical przedstawiło wszystkim system Ubuntu Core z transakcyjnymi pakietami Snappy. Jest to specjalna i minimalistyczna odmiana Ubuntu z systemem plików rootfs, która pozwala na stworzenie swoich własnych obrazów do konkretnych potrzeb. Wiele osób nawet domniemywało, że w niedługim czasie wszystkie systemu Ubuntu będą tylko i wyłącznie oparte o nowy typ pakietów. Wszelkie wątpliwości rozwiał Will Cooke z zespołu Canonical.

Zapewnił on, że Canonical nie zamierza porzucać dotychczas wykorzystywanych pakietów DEB z Debiana. Natomiast w niedługiej przyszłości pojawią się dwie wersje Ubuntu. Jedna będzie bazowała na pakietach .deb i środowisku Unity 7, druga natomiast na pakietach Snappy i środowisku Unity 8. Wszyscy zainteresowani są proszeni o śledzenie list mailingowych.

5 Komentarze

 1. Jak nie zamierza porzucać, skoro najnowsze ubuntu na nowych pakietach będzie. Czyli zamierza jednak. Tak ja artykuł ten zrozumiałem.

  • Przecież wyraźnie napisali, że będą dwie wersje. System na desktop nadal będzie korzystał z pakietów DEB, a druga wersja to będą Snappy:
   „build based on Snappy Personal and so the current .deb based Desktop Next image”

  • „Przecież wyraźnie napisali, że będą dwie wersje.”
   Oni tak, ty nie. Jak zwykle piszesz niejasno i później się nie ma co dziwić, że bzdury są powtarzane. Najwyższy czas zacząć czytać oryginały, ponieważ tłumacze najwyraźniej nie potrafią dobrze przekazać swoich myśli.

  • Gdzie niejasno opisałem? Ostatni akapit zawiera dokładnie tą informację, o której napisał Will Cooke, tylko troszkę rozszerzoną o dodatkowe info :-)

  • Nie karm.

   Jasniej sie nie dalo, no chyba, ze w obrazkach pokazac ;)

   Wolalbym by „tlumacze” lepiej tych mysli nie przekazywali :P

Odpowiedz