Canonical nie będzie usuwało paczek Sun Java z systemów

Canonical nie będzie usuwało paczek Sun Java z systemów

  przez -
  4 432
  Canonical
  Canonical oznajmiło, że nie będzie usuwało pakietów Sun Java z systemów Ubuntu 10.04 LTS, Ubuntu 10.10 i Ubuntu 11.04. 16 lutego 2012 roku zostaną usunięte jedynie paczki z repozytoriów. Wszyscy, którzy będą chcieli zainstalować paczki Java, będę musieli skorzystać z otwartej wersji OpenJDK i IcedTea lub z repozytoriów PPA Martin Wimpress, który udostępnił je dla użytkowników Ubuntu.

  Pod koniec tamtego roku Canonical uznało, że dla bezpieczeństwa użytkowników, będzie usuwać Oracle Sun Java ze swoich systemów. Z powodu reakcji społeczności, która nie była zbyt pozytywnie nastawiona do tego pomysłu, zrezygnowano z tej możliwości. Aby pomóc przejść wszystkim na inną wersję, uruchomiono specjalne wiki, na którym jest opisana dokładna migracja.

  • Z nimi jak z Mandrią. Ci raz bankrutująa raz nie. Ci raz kasują a raz nie. Popieprzone to Open Source :/

   • marcinsud

    Popieprzone to są wywody takiej osoby jak ty. Co ma tutaj licencja do rzeczy? Jak microsoft w każdym wydaniu windowsa zapowiada nowe jądro/system plików potem zmienia zdanie nikt nie krzyczy pieprzone closed-source. Ludzie z canonical posłuchali społeczności i chwała im za to, bo za często tego nie robią.

  • Jan

   "Wszyscy, którzy będą chcieli zainstalować paczki Java, będę musieli skorzystać […]"
   ????
   Przecież ze strony java.com można ściągnąć plik najnowszej Javy, rozpakować go i zrobić dowiązania!
   Po co ten zamęt?

   • Już widzę jak przeciętny Kowalski robi dowiązania. Kowalski zna się na prowadzeniu swojej firmy i świetnie operuje tokarką. Korzysta z Ubuntu ponieważ poradził mu tak znajomy informatyk. Kowalski drukuje faktury i czasem loguje się do banku (wymagana java). Dlatego są paczki by Kowalski się nie męczył tylko kliknął i wrócił do pracy przy tokarce ;)