Canonical zamknie usługę Ubuntu One

Canonical zamknie usługę Ubuntu One

przez -
10 474
Canonical

Canonical poinformowało, że planuje z dniem 1 czerwca tego roku całkowicie wyłączyć usługę Ubuntu One. Powodem tej decyzji jest zbyt duża konkurencja z podobnymi rozwiązaniami, które oferują darmowe konta w wielkościach 25 – 50 GB. Rozbudowa całej infrastruktury, która mogłaby dalej być atrakcyjna na rynku okazuje się zbyt kosztowna. W niedługim czasie zniknie także ikonka aplikacji Ubuntu One, ze wszystkich dostępnych wydań Ubuntu.

Decyzja ta nie będzie miała wpływu na usługę Ubuntu Single Sign On, usługę płatności Ubuntu One oraz API bazy danych U1DB. Wszyscy użytkownicy, którzy wykupili subskrypcję, otrzymają zwrot kosztów do końca jej trwania.

Do 31 lipca 2014 roku użytkownicy muszą pobrać wszystkie swoje pliki, ponieważ po tym dniu zostaną one skasowane. Od dzisiaj także nie można już kupować muzyki ze sklepu Ubuntu One.

Dodatkowo Canonical udostępni pełny kod źródłowy Ubuntu One, aby dać możliwość budowy platformy synchronizacji plików lub ulepszenie obecnych wolnych rozwiązań.

 • mikolajs

  Szkoda. Mogliby w zamian zintegrować Dropboxa.

  • Krystian Juskowiak

   Z deszczu pod rynnę, Dropbox nie krył się z tym, że udostępniają dane użytkowników na zawołanie. Zamiennie skorzystaj ze SpiderOak – coś jak DropBox ale z niepodważalną zaletą, szyfruje pliki w locie podczas przesyłania. Nawet hasło do konta jest szyfrowane – jak je zapomnisz i nawet Twoja podpowiedź do hasła nie sprawi, że sobie je przypomnisz, nawet obsługa SpiderOak nie jest w stanie Ci go odzyskać (co mi się już z 1 kontem zdarzyło heh).

  • garrappachc

   Przecież szyfrowanie haseł to standard .Jak jakiś czas temu okazało się, że Norton nie szyfruje haseł to była wielka afera.

 • arkin

  szkoda… moja ulubiona chmura

 • Pawel Jaworski

  Konkurencja jest spora, np. copy.com czy tak popularny dropbox. Obydwa mają klienty na wszystkie popularne OSy.

 • Pingback: Ubuntu One oficjalnie zamknięte | OSWorld.pl()