Gry

Na rynku dostępna jest już wersja 6.0 oprogramowania firmy TransGaming o nazwie Cedega, które uruchamianie na Linuksie windowsowych programów, szczególnie gier. Cedega powstała na pazie WINE w czasach kiedy obowiązywała licencja X11. Cedega jest przede wszystkim komercyjną linuksową implementacją API Windows. Program implementuje DirectX 9.0 oraz takie technologie jak Pixel Shaders 1.4 i Vertex Shaders 1.1.

Nowa wersja Cedegi do grona obsługiwanych i wspieranych gier dołączyła między innymi takie pozycje jak: Bethesda Softworks’® Elder Scrolls® IV: Oblivion, Electronic Arts’ Battlefield™ 2142 i Madden™ 2007. Również dodano obsługę Shader Model 2.0, dzięki czemu można w grach uruchamiać najwyższy poziom wyświetlania detali.

Poprawki również dodano w implementacji FBO, która zapewnia lepszą wydajność i kompatybilność z DirectX 9.0. Obsługa serwera ALSA została również usprawniona. Teraz będzie można słuchać własnej muzyki w trakcie grania w gry. Nowy alokator pamięci oraz inne usprawnienia podnoszą ogólną wydajność. Cedegę można nabyć u dystrybutorów oraz pobrać fragmenty kodu z CVS.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 124
PHP

przez -
0 145