Cinnamon 1.8 z nowym wygaszaczem ekranu oraz Desklets

Cinnamon 1.8 z nowym wygaszaczem ekranu oraz Desklets

przez -
16 2706
Pulpit

Clement Lefebvre ogłosił wydanie Cinnamon 1.8, środowiska graficznego opartego o GNOME Shell, jednakże oferującego cechy GNOME 2. Posiada tradycyjny panel dolny (można także używać górnego lub obu naraz), który wspiera automatyczne ukrywanie się, aplety panelu, klasyczny schowek systemowy, powiadomienia wyglądające jak GNOME 2. Od wersji 1.6 posiada zintegrowany menedżer plików Nemo.

Przeprojektowano interfejs menedżera plików Nemo, który jest o wiele lepiej zintegrowany z całym środowiskiem. Możemy bez problemu chować pasek boczny, a także przemieszczać go w różne pozycje.

Dodano długo wyczekiwany cinnamon-screensaver, wygaszacz ekranu, który jest forkiem gnome-screensaver z Gnome 3. Został odpowiednio udoskonalony i pozwala na ustawienie wiadomości wygaszającej.

Cinnamon Setting stało się głównym centrum ustawień środowiska i systemy. Nie jest już więcej wymagane posiadanie Gnome Control Center.

Pojawiły się Desklets, czyli aplety znane z KDE i Androida, które możemy dodawać na pulpicie. Aktualnie są dostępne 3 zainstalowane domyślnie: zegar, ramka z obrazkami oraz aktywatorem aplikacji.

Pojawiło się centrum zarządzania apletami, desklets, tematami, rozszerzeniami itp. z poziomu systemu.

16 Komentarze

  1. Miałem już prawie wszystkie środowiska graficzne i menedżery okien zainstalowane na Linux, poza tą nakładka graficzna na Gnome Shell. Właściwie to już środowisko graficzne. Panowie doradźcie na której dystrybucji to środowisko graficzne najlepiej działa. Manjaro, Cinnarch LinuxMint? Muszę je wreszcie kiedyś wypróbować.

Odpowiedz