Civitas – rozwijaj i zarządzaj swoim miastem

Civitas – rozwijaj i zarządzaj swoim miastem

przez -
9 666
Civitas

Civitas to odpowiedź na produkcję studia Electronic ArtsSimCity, w której budujemy i zarządzamy wirtualnymi miastami. Gra od studia Maxis ma oferować wszystko to, o czym zapomniano lub nie wprowadzono w produkcji EA. Civitas ma być rewolucją, będziemy mogli zarządzać ukształtowaniem terenu (w tym linią wybrzeża, rzek oraz pasm górskich), pozwoleniami na zagospodarowanie przestrzenne terenu (będą one miały wpływ na wygląd osiedli, dróg czy infrastrukturę energetyczną) i innymi aspektami naszej wirtualnej społeczności.

Ponadto otrzymamy do dyspozycji rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz transportową, w tym sieć autobusową, kolejową czy metro. Rozgrywka będzie posiadała także realistyczne warunki pogodowe, katastrofy naturalne i nienaturalne oraz cykl dnia i nocy.

W Civitas będziemy mogli zagrać zarówno w trybie offline, jak i w trybie online, gdzie będziemy konkurować z innymi graczami w budowie największego miasta w regionie. Gra będzie dostępna za pośrednictwem popularnych platform dystrybucji elektronicznej na Windows, Mac OS oraz Linuksa.

Obecnie na platformie Kickstarter trwa akcja zbiórki pieniędzy na ufundowanie projektu, a sami autorzy zapowiadają, że jeśli zbiórka się powiedzie, to od momentu zebrania pełnoprawnej kwoty, gra miałaby zostać wydana w ciągu 9-12 miesięcy. Zbiórka pieniędzy potrwa do 1 kwietnia bieżącego roku.

 • Kickstart za dużo zjada mi pieniędzy ;-)

  • pijaczek

   Ja na szczęście jestem bardziej oszczędny tam i tylko bardzo interesujące mnie rzeczy wspieram (czyli to co uważam, że warto, przez co nie mogę powiedzieć "za dużo", bo tyle ile chcę… chyba, że też tak masz, a "za dużo" to tylko żart nie mający związku z tym co o tym myślisz) – ostatnio jednak pociągnągneła mnie po kieszeni kontynuacja Dreamfall i Najdłuższej Podróży (nostalgia za czasami młodości), który powstanie na Linuksa i możliwe, że na Androida.

  • Też dorzucę się do tego projektu :).

 • heru_ur

  Gra wygląda interesująco i z ciekawości sprawdzę jak poradzili sobie z modelem działania i zarządzania miastem.

 • chiquita

  rozumiem, że gra będzie grą ruchomą (“żywą”), bo po kilku obrazkach trudno wyrokować, jest wiele projektów, które “nie zarobiły” na byt

  • Tak, będzie SimCity, ale bardziej rozbudowanym ;). Obecnie jedynie możemy podziwiać obrazki, trzeba poczekać na jakieś wideo z gry…

  • chiquita

   cyt: "jakieś wideo z gry… " – rozumiem to jako formę promocji , prezentacji, zachęty do dotacji, tak?

 • AppleFan

  Oby wydali wersję offline bo SimCity teraz tylko online jest.

  • Napisane jest, że będziemy mogli grać w trybie offline i online ;).