Clement Lefebvre: jak zrobić aktualizację z Linux Mint 17.3 do Linux Mint...

Clement Lefebvre: jak zrobić aktualizację z Linux Mint 17.3 do Linux Mint 18

przez -
7 4327
Linux Mint

Clement Lefebvre udostępnił na forum poradnik, jak zrobić aktualizację systemu Linux Mint 17.3 do Linux Mint 18. Na początku należy zaktualizować system z paczkami poziomów 1, 2 i 3. Następnie trzeba zrobić symulację aktualizacji, przy użyciu polecenia mintupgrade check. Po skończonym teście zostaniemy poinformowani, czy aktualizacja jest w ogóle możliwa. Zostaną także podane informacje o tym, co blokuje lub co należy zmienić i usunąć. Teraz trzeba wykonać polecenie mintupgrade download, które pobierze wymagane pakiety i podmieni repozytoria na te z Linux Mint 18. Na koniec trzeba zaakceptować proponowane zmiany przy użyciu komendy mintupgrade upgrade.

Narzędzie do aktualizacji obsługuje póki co tylko edycje Linux Mint 17.3 Cinnamon i Linux Mint 17.3 MATE. Redakcja OSWorld.pl nie gwarantuje pomyślności każdej aktualizacjo do nowej wersji :-)

7 Komentarze

    • Dopisałem odpowiednie zdanie na końcu tekstu :-) Ale z aktualizacjami do nowszych wersji nigdy nie można być pewnym, że w 100% się udadzą.

    • Wiem, wiem. Backup oczywiście był, więc nie jest tak źle. :P Btw można dopisać w artykule że pakiet mintupgrade trzeba doinstalować bo straciłem na roztrząsanie tego problemu ok. 15 sekund.

Odpowiedz