Clementine 0.7.1

Clementine 0.7.1

przez -
9 819
Clementine

Wydano kolejną wersję odtwarzacza muzycznego Clementine. Program jest portem Amaroka 1.4, z pewnymi funkcjami przepisanymi spod Qt4, jednakże nie wymaga instalowania dodatkowych bibliotek. Dostępny jest pod Linux, na środowiska graficzne Gnome i KDE, Windows, Mac OS X. Oferuje także szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych.

Aktualizacja przynosi nam poprawki błędów związane z kompilacją przy pomocy GCC 4.6.0. Naprawiono także możliwość wystąpienia regresji, która gubiła odtwarzanie bez przerwy pomiędzy niektórym utworami. Usunięto problem linii poleceń związany z zachowanie się opcji --seek-by i --seek-to. Wyeliminowano problem z wizualizacją okna, którego rozmiar był zmieniany na 0x0 pikseli.

Pod Linuksem pojawiał się także błąd metody InsertUrls DBUS, który usunięto. Mac OS X natomiast posiadał usterkę z awarią aplikacji podczas startu bez zainstalowanych X11 oraz problem z aktualizacją aplikacji do wersji wcześniejszej.

Nowa wersja do pobrania na różne systemy z code.google.com/p/clementine-player/.