Co nowego w jądrze Linux 2.6.33?

Co nowego w jądrze Linux 2.6.33?

przez -
4 402
Linux Tux

Dnia 24 lutego o godzinie 10:52:17, Linus Torvalds poinformował o wydaniu jądra 2.6.33. Wydanie to zawiera dużą ilość ciekawych zmian. Pojawił się otwarty sterownik Nouveau dla kart graficznych NVIDIA. Ulepszono również inne sterowniki graficzne. Pojawiła się obsługa Nintendo Wii i Gamecube. Usunięto natomiast sterowniki Androida, ponieważ Google nie było zainteresowane ich rozwijaniem. Dodano nowe sterowniki VMware, nad którymi to pracowało VMware oraz zespół odpowiedzialny za sterownik Gallium3D. Pojawiła się funkcja Kernel Samepage Merging (KSM), dzięki której możliwe jest współdzielenie pamięci, używanej przez kilka wirtualizowanych systemów-gości. Nowa wersja umożliwia zapisywanie pamięci do pliku wymiany. Dodano mechanizm TCP Cookie Transactions (TCPCT) oraz DRDB (Distributed Replicated Block Device).

Podobne artykuły

 • Nie chodzi o to, że Google nie było zainteresowane, a o to, iż dano im warunek, iż albo dostosują swój kod do wymogów kodu Linuksa, albo niech się zforkują i idą w długą. Wybrali tę drugą opcję.

 • bruno

  Czy jądro Linuksa jest bezpieczniejsze i bardziej stabilne od tego monolitycznego w Free BSD lub Net BSD?

 • Nic nie jest bezpieczne. Windows ma dużo dziur, bo jest popularny (znanych dziur). Gdyby Linux miał tyle % rynku co Windows, pewnie też by się dużo luk znalazło (bo by opłacało się szukać tym złym :>). Chociaż i tak uważam, że jest bezpieczniejszy od Windowsa. Co do Twojego pytania to na nie niestety nie odpowiem, bo się w tym temacie nie znam :)

 • lol

  @ Grzegorz Łuszczek
  “Co do Twojego pytania to na nie niestety nie odpowiem, bo się w tym temacie nie znam”

  Serio lepiej się nie wypowiadaj na tematy, o których nie masz żadnego pojęcia!

  “Gdyby Linux miał tyle % rynku co Windows, pewnie też by się dużo luk znalazło..”

  Jaki rynek masz na myśli? Rynek gier komputerowych?
  Po raz drugi przypominam – abyś nie wypowiadał się w kwestiach o których nie masz żadnego pojęcia.

  Co za troll.