Coder dla Raspberry Pi, czyli webmastering z poziomu przeglądarki internetowej

Coder dla Raspberry Pi, czyli webmastering z poziomu przeglądarki internetowej

przez -
6 672
Raspberry Pi

Coder jest wolną platformą do nauki tworzenie stron oraz aplikacji webowych przeznaczoną na Raspberry Pi. Pozwala przygotować małe projekty w HTML, CSS i JavaScript, bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jest dobrym narzędziem do edukacji i zabawy.

Coder jest przeznaczony do tworzenia, edycji i uruchamiania prostych aplikacji internetowych. Aplikacje Coder są budowane przy użyciu HTML, CSS i JavaScript i mogą być wykonane bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Instrukcja instalacji Coder’a

Obraz systemu z programem pobieramy ze strony storage.googleapis.com. Rozpakowujemy plik, a następnie nagrywamy obraz na kartę SD o minimalnej pojemności 4 GB. Pod Windowsem robimy to przy użyciu narzędzia Win32DiskImager, natomiast pod Linuksem za pomocą polecenia dd (np. dd bs=4M if=~/raspi.img of=/dev/sdX).

Po załadowaniu obrazu na kartę SD, wkładamy ją do naszego Raspberry Pi, podłączamy kabel sieciowy lub kartę USB WiFi, a następnie podpinamy zasilanie i czekamy aż system się uruchomi.

Po odpaleniu systemu otwieramy przeglądarkę internetową i wpisujemy w adresie: coder.local.

 • Bartek

  "podłączamy kabel sieciowy lub kartę USB WiFi"
  :D
  tak po prostu?! Jakie moduły sterownikó są wgrane w ten system?

  • To jest zwykły Raspbian + coder który można zainstalować sam już na gotowym raspbianie.

  • Bartek

   w takim razie trzeba należy sprawdzić wkompilowane moduły kart sieciowych zanim ją podłączymy bo może się okazać, że stracimy tylko czas

 • Karol Cholewa

  Tego szukałem! Dzięki