Compiz 0.7.4

Compiz 0.7.4

  przez -
  6 324
  Pulpit
  Kilka dni temu wydano pojawił się Compiz 0.7.4. Jest to wersja rozwojowa, dlatego należy korzystać z niej z rozwagą. Zmiany dotyczą głównie poprawieniu stabilności w działaniu oraz optymalizacji kodu Compiza. Zaktualizowane zostały tłumaczenia, poprawione wtyczki.

  • rgabrysiak

   Ciekawa zabawka, ale w praktyce prawie bezużyteczna.

   No ale zawsze można pokazać czego to w Viście brakuje :)

  • Viking

   Nie mogę się z Tobą zgodzić.

   Dla mnie Compiz poza tym,że wygląda bardzo ładnie i szybko chodzi to jeszcze jest praktyczny.Wiele wtyczek ułatwia codzienną pracę przed komputerem i ją przyspiesza.Ważnymi dla mnie wtyczkami są m.in. (kolejność przypadkowa): skaluj,window previews,expo,grupuj i zakładkuj okna … lista jest o wiele dłuższa.To nie zabawka chociaż dla niektórych ją przypomina.

   Co do Visty,to … pożal się Boże "efekty specjalne" to żenada.

   Faktem jest,że nie każdy ich potrzebuje,ale jak już się je robi to powinno się robić porządnie.

   Pozdrawiam.

  • Compiz to zabawka :) Ja w pracy mam 4 monitory, ponad 20 pulpitów i nie wyobrażam sobie takiego mrugania i animacji. Strata czasu :)

  • t0m3k__

   Compiz to nie tylko mruganie i animacje… Ale również szybki dostęp do wszystkich pulpitów, łatwiejsza praca z wieloma aplikacjami na razy czy aplikacjami wielo-okienkowymi.

   Kwestia konfiguracji ;]

  • Szybki dostęp? Ja tam wolę proste przełączanie się [CTRL] + [F1] i tak dalej. Próbowałem w pracy i nie zdaje egzaminu. Nie nadaje się do pracy na tylko ekranach i pulpitach. Sssie ;]

  • Michał Olber

   Kamil, a z jakich repo korzystasz przy pobieraniu Compiza ?? Bo na forum Debiana niezbyt nowy poradnik jest na ten temat :/