Corel ponoć będzie wspierał OpenDocument oraz MS OOXML

Corel ponoć będzie wspierał OpenDocument oraz MS OOXML

przez -
3 373
Dokumenty, pliki

Już kiedyś pisałem, że Corel ma zamiar dodać wspieracie OpenDocumentu w WordPerfectie. Skończyło się to na jednym wielkim niezdecydowaniu firmy. Teraz znowu słyszymy deklaracje Corela, po tym gdy uznano ODF za standard ISO. Pierwszym polskojęzycznym serwisem, który to ogłosił są Dobreprogramy.pl:

Zgodnie z obietnicą Corel doda w swoim pakiecie biurowym WordPerfect Office Suite wsparcie dla formatów ODF i Open XML.

Obsługa podglądu i edycji plików Open XML i ODF zostanie wprowadzona przez Corela w połowie 2007 roku jako pierwszy krok ku pełnej obsłudze tych otwartych standardów. Nie wiadomo dokładnie w jaki sposób ta funkcjonalność zostanie wprowadzona, ale prawdopodobnie nastąpi to wraz z następną wersją WordPerfect Office Suite.

Richard Carriere z Corela powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie na ujawnianie szczegółów na temat Corel WordPerfect Office Suite ale będzie na bieżąco informować o planach firmy. Na pytanie o wsparcie otwartych standardów dokumentów stwierdził, że konkurencja na rynku wymusza zachowanie tajemnicy w tym temacie i że Corel rozważa różne opcje i poinformuje klientów gdy plany zostaną wdrożone. [src]

A to oficjalne ogłoszenie: Corel WordPerfect Office to Support Open Document Format and Microsoft Office Open XML

Miejmy nadzieję, że Corel wybierze OpenDocument jako natywny format dla WordPerfecta i w końca ta firma zdecyduje się na jakieś odważne kroki.

btw. czy Corel nie jest czymś w stylu spółki-córki Microsoftu? W końcu Microsoft jako firma posiadająca udziały ma coś do powiedzenia?

 • mh

  MS chyba odsprzedal udzialy w Corelu w 2003, gdy ten za grosze zostal kupiony przez Vector Capital i wycofany z gield.

  A co do plotek o tym, ktory format bedzie wspierany jako glowny, to od dluzszego czasu Corel mowil o OpenXML, ‘gdyz na ODF nie ma zapotrzebowania’ – czy jakos tak…

 • luo

  rotfl :) Możesz podać link do tej wypowiedzi Corela?

 • mh

  http://www.linux-watch.com/news/NS7758948461.html

  #v+

  So, why no ODF? Since WordPerfect is updated on an 18-month cycle, the next time it could be included in the main distribution won’t be until 2008.

  It comes down to customer demand.

  #v-