Counter Strike Global Offensive o krok bliżej Linuksa

Counter Strike Global Offensive o krok bliżej Linuksa

przez -
9 828
Counter Strike Global Offensive

Od czasu zapowiedzi systemu SteamOS, firma Valve nie spoczywa na laurach i stale portuje swoje gry na systemy Linux. Po udanym przeniesieniu Portal 2 nadszedł czas na Counter Strike Global Offensive. Przez pewien czas było cicho na ten temat, lecz kilka dni temu do gry wyszła odpowiednia łatka, w której według listy zmian “zaktualizowano dużą ilość pakietów, wymaganych przez klienta na Linux’a”. Counter Strike jest sieciową grą z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, w której wcielamy się w postać terrorystów lub anty-terrorystów.

Najnowsze dzieło właścicieli platformy Steam wykorzystuje podrasowaną wersję legendarnego już silnika Source. W tej odsłonie, poza trybami i mapami znanymi z wersji CS 1.6 oraz Source, doszło wiele nowych, takich jak Wyścig zbrojeń czy Demolka. Dochodzą do tego również elementy społeczne: rankingi, wyszukiwarka gier, misje, handel przedmiotami czy wsparcie dla skórek do broni, stworzonych przez graczy. Zmiany te w stosunku do poprzednich odsłon gry dodają powiewu świeżości, przez co gra jest uważana za znacznie przyjemniejszą.

Wpis na oficjalnym blogu na razie jedynie informuje, że prace nad portem są już na zaawansowanym etapie, lecz data jego premiery dalej pozostaje nieznana. Fanom strzelania do terrorystów pozostaje cierpliwie czekać.

Podobne artykuły

 • Co ludzi straszycie, już prawie Steam instalowałem. :P

 • john.doe

  Valve powinno dostać jakąś nagrodę za swoje decyzje związane z Linuksem :) Brawo

  • Roman

   Nagroda będzie hajs, jak się to wszystko opłaci.

  • john.doe

   Należy im się :) Na wyprzedażach ceny mają OK, więc nie boli mnie to, że będą mieli więcej kasy. Miałem kupować konsolę, ale Linuks się tak zaczął rozwijać, że myślę o budowie Steam Machine. Nie jestem jakimś tam zapalonym graczem, a najważniejsza premiera (dla mnie) w tym roku czyli Project CARS wyjdzie też na Linuksa w przyszłym roku. Pewne jest to, że na decyjach Valve świat Linuksa dużo zyskuje.

 • Michał Mewald

  Czekam na oficjalne wydanie i instaluję :D W bibliotece już czeka

 • Pingback: Counter Strike: Global Offensive dostępny w wersji beta na Linuksa | OSWorld.pl()