Crispin Cowan przeszedł do Microsoft

Crispin Cowan przeszedł do Microsoft

  przez -
  5 240
  Microsoft
  Crispin Cowan – twórca m.in. doskonale zabezpieczonej dystrybucji Linuksa o nazwie Immunix. Opracował też stosowane powszechnie w świecie alternatywnych OS-ów oprogramowanie AppArmor. Od teraz jednak ma nowego pracodawcę – firmę Microsoft.
  AppArmor to bardzo dobry technicznie moduł, który z powodzeniem stosuje Novell w openSUSE czy Canonical w Ubuntu. AppArmor pozwala na to, aby każda aplikacja w systemie mogła mieć swój własny profil z przyzwoleniami i zakazami, co znacząco obniża prawdopodobieństwo włamań “Emacsem przez Sendmail”.

  W Microsofcie Crispin został wcielony do grupy pracującej nad mechanizmem User Account Control zastosowanym w Viście. Raczej nie uczyni UAC bardziej przyjaznym dla użytkownika, należy jednak sądzić, że będzie miał bardzo duży wpływ na kolejne pakiety Service Pack i wydania Windows. Dzięki niemu systemy z Redmond już wkrótce mogą stać się dużo bezpieczniejsze, a w przyszłości jednymi z najbezpieczniejszych.

  Strona domowa Cowana Crispina.

  • Michał Olber

   Ciekawe, ile mu zaoferowali za to przejście, bo na pewno nie zrobił tego z własnej woli.Taki krok może poważnie zagrozić ruchowi Open Source.Proponuję różnym grupom hackerskim, aby jak najszybciej złamali zabezpieczenia nowego Windowsa i wysłali to do Cowana :)

  • Sławek

   A ja myślałem, że to programistą Open Source płacą najwięcej. Co go skusiło?

  • Co go skusiło? Pewnie ciekawość :) Zarobi i odejdzie i wróci do dawnych zadań :D

  • Jako oplacany pracownik Microsoftu tez moze przeciez bawic sie w opensource. Jesli nie bedzie szastal na lewo i prawo "wlasnoscia intelektualna" Microsoftu to nikt nie powinien na to psioczyc.

   Chociaz tworca Gentoo jak przeszedl do Microsoftu zawiesil swoja dzialalnosc w kregach otwartego oprogramowania.

   Pozdrawiam, Tomipnh

  • No dokładnie :) O to chodzi :) To chyba właśnie twórca Gentoo przeszedł do M$, po to by rodzinę utrzymać ;)