CyanogenMod – problemy z domeną cyanogenmod.com

CyanogenMod – problemy z domeną cyanogenmod.com

  przez -
  3 254
  System operacyjny, systemy operacyjne
  Projekt CyanogenMod, tuż po wydaniu CyanogenMod 10, utracił kontrolę nad domeną cyanogenmod.com. Była ona oryginalnie zarejestrowana na osobę trzecią w 2009 roku, która podarowała ją potem projektowi. Kilka dni temu owa tajemnicza osoba wcieliła się w lidera projektu Steve “Cyanogen” Kondik, aby dobić targu z innymi stronami w kwestiach finansowych. Kiedy projekt CyanogenMod poprosił o oddanie kontroli nad domeną, nieznany fałszerz zażądał 10 000 dolarów zapłaty.

  Nie mając innego wyjścia, społeczność zmieniła szybko domenę na cyanogenmod.org i rozesłała maile, że jest to aktualnie nowy adres oficjalnej strony projektu. Trzecia osoba szybko jednak skontaktowała się z projektem i zgodziła na oddanie kontroli nad domeną, bez pobierania opłaty.

  Cała sprawa skończyła się na szczęście dobrze, a deweloperzy wyciągnęli odpowiednie wnioski. Od teraz pojedyncza osoba nie będzie posiadała kontroli nad żadną ważną częścią infrastruktury projektu. Dodatkowo główną domeną zostaje cyanogenmod.org, a cyanogenmod.com będzie kierować na obecną.

  Podobne artykuły

  • Greg

   Oddał domenę bez kasy? Frajer :] Powinien zrobić to co Ci z gmail.pl :D

   • Tomaszek

    Na pewno coś zapłacili :P Chociażby za przedłużenie :D

   • o_O

    Honoru kupić nie można. Za to za pieniądze można się skurwić. Kwestia wyboru.