Debian 6.0 Squeeze otrzymał status LTS

Debian 6.0 Squeeze otrzymał status LTS

przez -
14 788
Debian

Projekt Debian oficjalnie przyznał status LTS systemowi Debian 6.0 Squeeze. Przedłużone wsparcie techniczne będzie oferowane do lutego 2016 roku, wspierane będą jedynie architektury x86 i amd64, a dodatkowo kilka pakietów nie otrzyma przedłużonej pomocy technicznej. Inicjatywa LTS posiada następujących członków: AD&D – IntarS Austria, Deezer, Électricité de France, Freeside, Offensive Security, Positive Internet, Seznam.cz, Sipwise, Univention, University of Oxford i wielu innych.

Organizacje, które z różnych powodów nie mogą współpracować z zespołem LTS, powinny zgłosić się do francuskiej firmy Freexian, której właścicielem jest deweloper Debiana – Raphaël Hertzog. Ma ona być pośrednikiem pomiędzy organizacjami zainteresowanymi płaceniem za pracę nad LTS oraz indywidualnymi współtwórcami aktualizacji bezpieczeństwa.

Warto zapoznać się ze stroną, dotyczącą użytkowania Debiana 6.0 Squeeze LTS. Jeżeli przedłużone wsparcie techniczne odniesie sukces, to zostanie ono wprowadzone w Debianie 7 Wheezy oraz Debianie 8 Jessie.

Podobne artykuły

 • Cyryl

  Najlepsze posunięcie jakie mogli zrobić :)

 • hello_world

  3 lata wsparcia to w biznesie trochę mało. Mądre posunięcie

 • W końcu nie trzeba będzie ciągle aktualizować całej dystrybucji na serwerze, oby tylko paczki były wciąż bezpieczne.

 • Ubunciak

  Skopiowali pomysł z legendarnej dystrybucji Ubuntu, która stosuje LTS, czyli long time support do wielu wielu lat. To dobrze, ze taka dystrybucja jak Debian wzoruje sie na najlepszych. Wszyscy na tym skorzystamy.

  • Jacek

   Ubunciak – twoja wiedza jest niekompletna
   Ubuntu bazuje na Debianie a nie odwrotnie.

   pozdrawiam

  • Hussar

   Tak właściwie to LTS wzięło się nie z Ubuntu, tylko RedHata. Oni mieli to zdaje się pierwsi z z firm trzymających linuksa. Ale gimby nie pamiętajo. ;-) A poważnie to chyba faktycznie Red-Hat ma najdłuższe wsparcie – nawet do 13 lat. https://access.redhat.com/support/policy/updates/errata/

 • Pingback: Debian 6.0.10 ostatnim wydaniem w serii Squeeze | OSWorld.pl()