Debian 7.0 Wheezy – zamrożenie wersji

Debian 7.0 Wheezy – zamrożenie wersji

przez -
14 834
Debian

Neil McGovern ogłosił zamrożenie funkcji aktualnie rozwijanej wersji Debiana 7 Wheezy. Oznacza to, że nie będzie już żadnej migracji pakietów z wersji unstable do testing. Podczas tej fazy nie zostaną dodane żadne ważniejsze zmiany w dystrybucji, a cała praca będzie się opierać na poprawie błędów. Jeżeli któryś z deweloperów zgłosi potrzebę importu pakietu, wtedy będzie podejmowana odpowiednia decyzja przez lidera projektu.

Debian 7 Wheezy będzie opierał się na jądrze Linux 3.2, systemie plików Ext4 i posiadał wsparcie dla architektury ARM. Wydanie wersji stabilnej jest przewidziane na początek 2013 roku.

14 Komentarze

 1. No no, tak długi czas testów i to bez dodawania nowych pakietów musi z całą pewnością imponować. Ale jednak coś za coś, stabilność kosztem nowości. Cóż niemożna mieć wszystkiego.

  • Mając do wyboru głupie gadanie wybieram nowsze i stabilne wersje od sprawdzonej dystrybucji jaką jest RedHat.

   Większy numer wersji bardzo często rozwiązuje wiele problemów, działa optymalniej i również jest wprowadzoany do RH po długich testach. Jednak nie trwają one 1000 lat jak w Debianie.

   Dlatego biznes wybiera RH a nie Debiana czy Ubuntu Server.

  • "Dlatego biznes wybiera RH a nie Debiana czy Ubuntu Server. "
   Co do ostatniego raczej trudno się zgodzić. Biznes jednak czasami wybiera Ubuntu Server wystarczy spojrzeć na chmury. Bardziej liczy się tutaj wsparcie techniczne dużej firmy, niż czas testowania.

  • @Admn myślę, że biznes wybiera RH, bo ma lepsze wsparcie, a nie dlatego, że kilka pakietów jest w nowszej wersji.

  • RHEL6 ma zbliżone wersje pakietów do tych z Debiana Stable „squeeze”. Testowane są przez rok – pół roku w fedorze i pół roku przy stabilizacji RHEL. Natomiast tylko RH stać na 10 letni okres wspierania wersji systemu.

 2. i znów flame war na to że debian ma stare paczki, ble ble ble i bardzo dobrze że ma takie STARE wersje programów może i są stare ale spełniają swoje zadanie

Odpowiedz