Dell XPS 13 Developer Edition – odświeżono parametry

Dell XPS 13 Developer Edition – odświeżono parametry

przez -
19 2297
Dell

Dell odświeżył swojego ultrabooka Dell XPS 13 Developer Edition. Znany jako Projekt Sputnik, laptop jest skierowany dla deweloperów Ubuntu, którzy piszą aplikacje na ten system. Jego aktualna cena wynosi 1549 dolarów i jest on aktualnie dostępny jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Niedługo ma się pojawić w niektórych częściach Europy.

Dell XPS 13 - Sputnik

Na pokładzie znajdziemy preinstalowany system Ubuntu 12.04 LTS, procesor Core i7-3537U 2.0 GHz z TurboBoost 3.1 GHz, 8GB pamięci DDR3L, 256GB dysk SSD, kartę graficzną Intel HD 4000, matrycę 13,3 cala o rozdzielczości 1920×1080 i ekranie Gorilla Glass. W cenie sprzętu wliczona jest jednoroczna gwarancja.

19 Komentarze

  • W Europi będą musieli dać 2 lata, taki bo prawo UE nakazuje 2-letnią rejkojmię sprzedawcy.

  • rękojmia nie ma nic wspólnego z gwarancją. Gwarancja wynika z umowy, miedzy tobą, a producentem, a rękojmia wynika z umowy miedzy tobą, a sprzedawcą i obejmuje tylko towar niezgodny z opisem. Z tego powodu słynące z wysokiej jakości produktów apple daje dalej w europie gwarancje na rok dając tym samym wyraz swojej niewiary we własne slogany reklamowe.

  • " Z tego powodu słynące z wysokiej jakości produktów apple daje dalej w europie gwarancje na rok dając tym samym wyraz swojej niewiary we własne slogany reklamowe. "

   I już przegrał we Włoszech, a pewnie niedługo inni będą go pozywać. Jeśli Apple sam nie sprzedaje bezpośrednio to nie ma problemu, problem mają tylko sprzedawcy detaliczni. Jak Dell nie da 2 lat gwarancji to żaden sprzedawca w Europie nie będzie chciał sprzedawać laptopa.

  • Wiesz, ultrabooki miały swoje definicje :P Ale fakt, faktem 15.6 wersja by się przydała :) Chyba, że laptop jest podłączany do zewnętrznego monitora, bo tak za granicą się bardzo często robi.

  • Pewnie jako dodatkowy sprzęt przyda się każdemu deweloperowi, głownie webowemu. Sam pracuję często na 14 calach i daję radę :-) Przy tej samej rozdzielczości 15 cali niewiele pomaga. A cena dla dobrego programisty nie jest problemem.

 1. Model ten jest dostępny we Francji. Cena to 1299 euro. Ten sam model z Win8 kosztuje normalnie 1399 euro, a teraz jest w promocji za 1299 (do 5 grudnia). To, co można dodać to to, że ma ekran dotykowy.

Odpowiedz