Do powtórzenia zgłoszonego błędu w Ubuntu, potrzebny jest kot

Do powtórzenia zgłoszonego błędu w Ubuntu, potrzebny jest kot

przez -
5 2790
Canonical Ubuntu

System zgłaszania błędów w Ubuntu jest dość popularnym miejscem, jednakże nie każdy lubi tam wchodzić zbyt często. Zdarzają się problemy, które nie zostały w ogóle rozwiązane, czasami z powodu małej liczby potencjalnie narażonych użytkowników, a także dlatego że o nich zapomniano. Zdarzają się też takie zgłoszenia, które wprawiają w osłupienie najstarszych adminów i deweloperów. Otóż na początku czerwca użytkownik o imieniu wastrel zgłosił błąd o wdzięcznym tytule: Cat sitting on keyboard crashes lightdm. Okazuje się, że do jego powtórzenia jest potrzebny kot lub krzesło na którym można usiąść. I co najciekawsze, wiele osób potwierdziło istnienie podobnego problemu u siebie. W odpowiedziach możemy przeczytać o typie kota, czy nawet że wystarczy sam pies.

Opis problemu jest następujący: Użytkownik odszedł od komputera, blokując całkowicie ekran. Po powrocie zastał swojego kota na klawiaturze, jednakże pulpit był całkowicie zawieszony.

Status błędu, to póki co potwierdzony. Nie wiadomo, czy uda się go rozwiązać do czasu wydania Ubuntu 16.04 LTS.

 • Zaraz, co?

 • Tomek Primke

  Moja kotka też jest zdolna. Kiedyś chodząc po klawiaturze udało jej się zapisać plik w Vim-ie (poważnie!). Większość ludzi tego nie potrafi.

  • Fake, w vimie nie da się zapisywać plików. ;P

  • Bartek

   Chodzenie po klawiaturze to akurat z manuala sposób na obsługę vima

 • Pingback: Funny Bugs: O kocie, który zawieszał lightdm()