Dreamfall Chapters będzie wydawany w częściach

Dreamfall Chapters będzie wydawany w częściach

przez -
20 708
Gry

Red Thread Games – twórcy Dreamfall Chapters będącego kontynuacją gier Dreamfall oraz The Longest Journey ostatecznie potwierdzili pogłoski, iż ich najnowsze dzieło będzie wydawane w formie epizodów. Decyzja podyktowana jest głównie tym, iż twórcy nie dadzą rady wyrobić się z wcześniej zapowiedzianą datą premiery, ale jednocześnie nie chcą całkowicie zostawić graczy na lodzie.

Dodatkowo wypuszczenie gry w formie epizodów ma zaowocować, iż jeszcze w tym roku studio zbierze pierwsze zyski z gry i opinie odbiorców, dzięki którym kolejne epizody mają być coraz lepsze. Pierwsza część ma wyjść w listopadzie na systemy Windows, Linux i OS X, a osoby, które wcześniej wsparły projekt odpowiednią sumą otrzymają dostęp do wszystkich epizodów. Dodatkowo ma się pojawić możliwość wykupienia season pass’a poprzez Steam, GoG oraz Humble Store.

 • o_O

  A przede wszystkim zarobią kilka razy za na tym samym produkcie. Ostatnio to popularne.

  Jeśli chodziłoby tylko o wyrobienie się na czas, to reszta powinna być darmowymi dodatkami do pierwszej części.

  • Ollbi

   To prawie jak Blizzard i Starcraft II i Diablo III :D

  • suore

   i ostatnio Call of Duty, Battlefied i Metro.

  • o_O

   Nie, bo one nie kończą się w połowie fabuły (jeśli nie w jednej trzeciej lub jeszcze gorzej).
   Nie myl kolejnych niezależnych odsłon gier z jedną grą pocięta sztucznie na kilka produktów stanowiących całość dopiero razem.

  • Szkoda, fabuła zostanie spłycona bo trzeba będzie na odcinki rozbić. Takim przykładem był Sam and Max gdzie nie czuć ciągłości. Aby tylko nie wyszło jak interaktywny serial na szynach o zombi zwany grą.

  • Lacky

   Nie wiem jak drugi sezon, ale pierwszy uważam za bardzo udaną grę. Owszem to taki interaktywny film, ale to tak jakby krytykować PESa tylko za to, że jest grą sportową. Autorzy od początku nie kryli się z tym jaką formę przybierze ich dzieło.

  • Lacky

   Pewnie o, to też chodzi. Jeżeli ceny poszczególnych epizodów będą na odpowiednim poziomie to mogę iść na taki układ. Gorzej jak ktoś sobie wymyśli, że każda część ma na starcie kosztować powiedzmy 30$, to wtedy poczekam, aż wyjdą wszystkie i zakupie w jakieś wyprzedaży albo bundlu (należę do takich osób, które nie muszą na siłę grać w dniu premiery).

  • pijaczek

   Nie w tym wypadku. Za 75zł masz dostęp do wszystkich części (można kupić już teraz). Części zapewne będą tanie. Nie sądzę też że gra ucierpi na tym bo reżyser/scenarzysta/szef dobry. Może nie jestem obiektywny, bo mimo że mało gram, a więcej pisze na te grę czekam od 2006… A prawdę mówiąc od 2000r. (Pierwsza gra z serii najdłuższa podróż)

  • Lacky

   Też mam dobre wspomnienia z TLJ (gdzieś w domu mam jeszcze oryginalne polskie wydanie). 75zł niby do przeżycia, ale zbyt wiele widziałem przypadków, że ludzie zakupili grę w pre-orderze i się zawiedli (pozdrawiamy wiernych subskrybentów EA).

 • Krystian Juskowiak

  Byle trzymało poziom, jednak pewnie i tak nie kupię aż nie wyjdą wszystkie epizody (może trafi też przy okazji do Humble Bundle?).

  Poza tym – kurczę, co to się za moda zrobiła, aby grę wydawać na raty :-/ Ukończysz epizod i czekaj kolejne parę mcy na następny rozdział.

  Gra używa też chyba Unity i patrząc na grafikę obawiam się, aby wymagania sprzetowe nie zabiły.

  Wolę być zacofany i ogrywać nadal świetne gry z ulubionego dla mnie przedziału 1998-2011…

 • Krystian Juskowiak

  Przy okazji gier zapytam – czy migracja PenguinGamers, ma zamiar kiedyś się zakończyć? ;-)

  • Ollbi

   Migracja danych trwa. Newsy pojawiać się będą na bieżąco :)

 • suore

  Czyli można spiracić.
  Tracę szacunek do firm które chamsko dzielą gry na części, a najbardziej jak sprzedają to samo – patrz Metro LL a Metro LL Redux…

  Czekamy na Call of Duty 1 Redux i Half- Life 2 redux… chociaż nie, Valve to nie fujary.

  • Ta, a H-L: Source i H-L DM:Source to co?

  • suore

   Ale!
   HL: Source dostał każdy w dniu jej premiery kto miał Half-Life 1.
   Deathmath Classic dostał każdy za darmo do Half-Life 1 lub Counter-Strike.
   Potem dodano to do Antologii HL1 i CS.
   A czy właściciele Metro LL dostali wersje Redux? Nie – kupcie za -50% za 60zł :>…. To samo, ino z ulepszonym silnikiem, szybszym zoptymalizowaym kodem – coś co powinno być zwykłym updatem do Metro LL..
   Skok na kase z biały dzien i na 100% wersje redux spirace.

  • Tak to jest jak jesteś uzależniony od (dużego) wydawcy. Wszyscy dający coś za darmo (jak Trine na nowym silniku czy SS: Revolution) cieszą się znaczną samodzielnością.

   Inna sprawa, że też nie widzę sensu LL Redux, szczególnie, że dlc do Metro są beznadziejne.

  • suore

   Ino że Trine i Trina 2 mają inną historię.
   SS: Rev posiadacze Klasyków lub/i HD dostali za darmo :>

 • Pingback: Znamy już termin premiery Dreamfall Chapters | OSWorld.pl()