Dropbox migruje z JavaScript na CoffeeScript

Dropbox migruje z JavaScript na CoffeeScript

  przez -
  4 567
  Dropbox
  Dropbox, czyli synchronizacja plików online, postanowił zmigrować z JavaScript na CoffeeScript. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszono ilość linii kodu całego interfejsu webowego o 20 procent. Cały kod CoffeeScript zajmuje obecnie ponad 5 000 linii oraz 200 000 mniej znaków, niż w oryginalnym kodzie JavaScript. Całą operację udało się przeprowadzić w ciągu jednego tygodnia, uzyskując przy tym lepszą czytelność kodu, mnie czasu na pisanie nowych funkcji, wygodniejszą składnię i mniejszą podatność na błędy.

  CoffeeScript to język programowania, który kompiluje się do JavaScriptu, dzięki czemu programy mogą być krótsze o około 1/3, bez strat dla szybkości działania. Jest wzorowany składniowo na językach Ruby i Python, aby zwiększyć czytelność kodu. Do kompilowania kodu używa się js2coffee.

  Podobne artykuły

  • SierraPapa

   W życiu nie uwierzę, że "bez strat dla szybkości działania".

   • A dlaczego?

   • adios

    Jesli kod jest rzeczywiście kompilowany to dlaczego nie? Z reguły programy kompilowane sa bardziej machine-friendly. Wiec nawet powinny byc szybsze.

    Swoja droga czy ktos porównywał moze kompilacje js na Google Closure, a js2coffee i która jest bardziej wydajna…?

   • mikolajs

    Tutaj kompilacja oznacza, po prostu zamianę na kod JavaScript. Wydajniej może być tylko gdy piszący w JavaScript pisze gorzej niż translator z coffeescript.