Dungeons 2 zapowiedziane na Windows, OS X i Linux

Dungeons 2 zapowiedziane na Windows, OS X i Linux

przez -
5 1235
Dungeons 2

Portowanie Tropico 5 na system Linux trwa w najlepsze, a Kalypso Media już zapowiedziała prace nad grą Dungeons 2, duchowym spadkobiercą znanej serii Dungeon Keeper, na Windows, OS X i Linux. Jak bywa w przypadku pierwszych zapowiedzi, niemieckie studio udostępniło specjalną stronę, gdzie oprócz bardzo klimatycznego trailera, miłośnicy budowania lochów mogą zobaczyć pierwsze zdjęcia z rozgrywki i krótki opis gry. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, lecz więcej informacji prawdopodobnie otrzymamy po targach Gamescom w Kolonii.

Historia serii Dungeons zaczęła się od stworzenia pierwszej części gry, która w zamierzeniu twórców miała być swego rodzaju kontynuacją drugiej części Dungeon Keeper’a. Niestety nowa wersja Zarządcy Lochów nie została przyjęta ciepło przez graczy z powodu wielu niedociągnięć w rozgrywce oraz zupełnie odmiennego w porównaniu z pierwowzorem humoru. Sytuacji nie poprawił nawet pierwszy dodatek zatytułowany The Dark Lord.

Teraz twórcy gry mają zamiar się zrehabilitować i przynieść wiecznie głodnym fanom nowy, lepszy kąsek. Druga część Dungeons wniesie do rozgrywki wiele zmian. Jedną z nich jest przeniesienie akcji nie tylko na podziemia, ale również powierzchnię. Dzięki temu zabiegowi, gracz ma otrzymać zupełnie nowe możliwości. Do gry ma również powrócić znana i kochana z Dungeon Keeper’a „łapa terroru”, za pomocą której możemy przenosić nasze sługi z jednego miejsca na drugie oraz smagać je w razie nieposłuszeństwa. Dodatkowym smaczkiem ma być tryb multiplayer z czterema trybami gry i możliwością gry przez Internet lub LAN. Więcej szczegółów prawdopodobnie poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

5 Komentarze

  1. […] Zapowiedziana rok temu strategia Dungeons 2 autorstwa niemieckiego studia Kalypso Media jest już dostępna do nabycia na platformie Steam. Ponieważ premiera gry miała miejsce zaledwie 24 marca, najnowszy symulator prowadzenia lochów może posiadać drobne problemy optymalizacyjne na wszystkich systemach operacyjnych. Mimo to, rozgrywka powinna być w miarę bezproblemowa na większości konfiguracji sprzętowych. Dungeons 2 pozwoli graczom wcielić się w postać zarządcy lochami, który przy pomocy przeróżnych złowrogich stworzeń będzie musiał rozwijać swoje włości oraz podbijać krainy zewnętrzne. […]

Odpowiedz