dyne:bolic 3.0 Beta 4

dyne:bolic 3.0 Beta 4

przez -
3 1438
dyne:bolic

Denis „Jaromil” Rojo poinformował o wydaniu systemu dyne:bolic 3.0 Beta 4. Dystrybucja ta uruchamiana jest z płyty CD i zawiera sporą ilość oprogramowania do odtwarzania oraz tworzenia różnego rodzaju multimediów. Największą zmianą jest oparcie systemu o dystrybucję Ubuntu 9.10. Wcześniej cały system był budowany od podstaw.

Dystrybucja ta została również oczyszczona ze wszystkich własnościowych sterowników i jest w 100% wolna. Całość pracuje pod kontrolą jądra Linux 3.0.

3 Komentarze

  1. Dyne:bolic kiedyś był świetną dystrybucją, jedną z lepszych w tej niszy (produkcja dźwięku, media) i jedną z szybszych dystrybucji. Niestety po wyjeździe Jaromila bodajże do Indonezji wszystko siadło. Jak dla mnie powrót w oparciu o Ubuntu mogli już sobie darować. Tyle lat nie wydali nowej wersji, że nikt by już nie płakał a tak tylko odgrzewają trupa…

    • Widzę, że świetnie znasz tę dystrybucję. Ja pierwszy raz o niej słyszę i już mi się podoba. KOnkretne distro do konkretnych zastosowań. No i nazwa firmy. Rastasoft :)

Odpowiedz