Dzień Ochrony Danych Osobowych 2015

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2015

  przez -
  1 407
  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Dzień Ochrony Danych Osobowych 2015 to międzynarodowe święto, które ma na celu zwiększenie wiedzy na temat ochrony prywatności, bezpieczeństwa danych oraz dążenie do zgodności z międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi prywatności. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

  Abyśmy mogli chronić naszą prywatność i dane osobowe, poruszając się po internecie, Mozilla przygotowała krótki poradnik. Fundacja Mozilla została również wyróżniona przez Instytut Ponemon tytułem najbardziej zaufanej firmy internetowej w dziedzinie prywatności.

  • WalDo

   Logo GIODO, to farsa przy tym tytule. Instytucja, która zamiast chronić dane utrudnia życie (przykład z ostatnich tygodni:cyrki z kartą warszawiaka). W żaden sposób nie chroni przed spamem, namolnymi telemarketerami, atakami na dane w Internecie itp Kolejna organizacja w Polsce, której jedynym celem jest zapewnienie stołków kolesiom.