Pillars of Eternity

Stało się! Po wielu miesiącach oczekiwania klasyczne RPG Pillars of Eternity autorstwa studia Obsidian Entertainment zostało wydane w wersji na systemy Windows, OS X oraz Linux. Tytuł jest już dostępny do pobrania na platformie Steam oraz gog.com. Według wstępnych informacji ze strony społeczności, linuksowa wersja gry działa dobrze i nie powinno być żadnych problemów z wydajnością. Pillars of Eternity jest przedstawicielem gatunku RPG z klasycznym widokiem izometrycznym, w którym przyjdzie graczom pokierować losem przedstawiciela jednej z sześciu ras w ogromnym świecie fantasy. Całość tytułu napędza silnik Unity.

Pillars of Eternity w zamierzeniach twórców ma być hołdem oddanym tradycyjnym grom RPG z serii Dungeons & Dragons (w skrócie D&D), takich jak Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Nawiązując do pierwowzorów, najnowsze dzieło studia Obsidian Entertainment pozwoli graczowi wcielić się w przedstawiciela jednej z sześciu ras, który wspólnie z napotkanymi na drodze fabularnej postaciami zgłębi ogromny i niebezpieczny świat fantasy. Grający będzie miał szeroki wachlarz możliwości wyboru nie tylko wyglądu, ale i cech fizycznych oraz klas dla swojego herosa. Wspólnie z napotkanymi towarzyszami, nasza postać zwiedzi przeróżne barwne lokalizacje, od kolorowych miast i wiosek, aż po ponure katakumby i jaskinie.

Pillars of Eternity dostępne jest już teraz do kupienia na platformie Steam oraz gog.com w trzech różnych edycjach.

Podobne artykuły

 • Roomcays

  Wygląda zajebiście, bo wygląda jak stary dobry Baldur! Tylko ta cena… 32 ojraki na gog.com i 42 na Steam… trzeba będzie poczekać na wyprzedaże…

  • Nie dość, że dużo to i tak pewnie na moim lapku nie pójdzie :(

  • Robert “Szkodnix” Wolniak

   Najtaniej za 72 zł jest z tego, co widzę.

  • ali

   Gdzie?

  • Robert “Szkodnix” Wolniak

   g2a

  • niepoda@wp.pl

   W dodatku jest w trzech wersja i najtańsza wykastrowana kosztuje około 32 euro …

   NA aledrogo są klucze do najtańszej edycji na gog’u za około 65 zł, a prawde powiedziawszy dopiero “szympans edition” nie jest kastratem.

  • Robert “Szkodnix” Wolniak

   Kastrat czy nie, wziąłem wariant za 60 zł na gogu i jestem zadowolony :)

 • Szagajew

  Te minimalne wymagania to chyba na wyrost są?
  Gra działa mi płynnie na: xeon e3110, 2GB ram, gtx260 i debian 32-bit.